Medya

Tarihi caminin mihrabında skandal suret! Şevki Yılmaz 'Şoke oldum' dedi ve açıkladı

Milyonlarca Müslüman'ın ziyaret ettiği İstanbul'daki tarihi bir caminin mihrabındaki skandal Milli Diriliş'te gündeme getirildi! Şevki Yılmaz'ın canlı yayında gündeme getirdiği, en meşhur camilerimizden birinin mihrabında yer alan ve görenlerin; "şimdiye kadar nasıl oldu da gözlerden kaçtı" dedirtecek olayın detaylarını okuyunca ve yayının videosunu izleyince sizde şok olacaksınız! İşte Cami mihrabındaki gizemli suretin detayları...

-

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz'in hazırlayıp sunduğu, eski milletvekili ilahiyatçı-yazar Şevki Yılmaz'ın dikkat çeken açıklamalarda bulunduğu Akit TV'nin büyük ilgi gören programlarından Milli Diriliş'te ilk kez duyacağınız bir olay ele alındı. Her hafta salı günleri 20.30'da Akit TV'de ekranlara gelen Milli Diriliş, bu hafta da ses getirdi! Gündeme damgasını vuracak bir konuyu ekranlara taşıyan Şevki Yılmaz, yetkilileri göreve çağırdı.

Önce Twitter'da duyurdu, sonra Milli Diriliş'te açıkladı

Olayı ilk önce Twitter hesabından duyuran Yılmaz, "İstanbul’un Maneviyat Merkezindeki Tarihi Camimizin Restore çalışmaları sırasında İmamın namaz kıldırdığı Mihrabın üstünde taç giymiş Papaz sületini görünce şoke olduk!" ifadelerini kullandı. Daha sonra Milli Diriliş'te konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Yılmaz, "Taç giymiş bir papaz silüeti gibi duruyor. Vakıfların bunu düzeltmesi gerekiyor. Eski şekline döndürmeleri uygundur. Bunu artık kim, ne zaman yaptıysa, bilerek mi yapmıştır?" ifadelerini kullandı. Bülent Deniz de, "Diyanet İşleri kilisevari oturma düzenlerine müdahale etmişti! Sandalyeler Camilerimizden kaldırılmıştı! Camilerimizde ikonik hiç birşey olamaz" dedi.

Kaynak: Habervakti

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.