Medya

‘Tarihin Arka Odası’ programı ne zaman başlayacak? TRT ‘Tarihin Arka Odası’ programı saat kaçta yayınlanacak?

‘Tarihin Arka Odası’ programı ne zaman başlayacak? ‘Tarihin Arka Odası’ programı saat kaçta olacak? TRT’de 5 yıllık aranın ardından ekrana gelecek program merakla bekleniyor.

‘Tarihin Arka Odası’ programı ne zaman başlayacak? TRT ‘Tarihin Arka Odası’ programı saat kaçta yayınlanacak?
-

‘Tarihin Arka Odası’ programı ne zaman başlayacak? ‘Tarihin Arka Odası’ programı saat kaçta? ‘Tarihin Arka Odası’ programında kimle olacak? 5 yıllık program ile ilgili detaylar ilgiyi arttırdı.

"Tarihin Arka Odası" programı, 5 yıllık aranın ardından TRT ekranlarında seyircilerle buluşacak.

Tarihçi-yazar Murat Bardakçı, Prof. Dr. Erhan Afyoncu ve Prof. Dr. Nurhan Atasoy'un yorumcu olarak yer alacağı program, bu akşam canlı olarak 22.30'da Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nden yapılacak.

Programda, Türkiye'nin en yeni ve en modern kitaplığı olan Millet Kütüphanesi ile ilk defa sergilenen eserler tanıtılacak.

Yayında ayrıca Millet Kütüphanesi'nde açılan ve Türkiye'de bugüne kadar düzenlenmiş benzerlerinin içerisinde en zengini olan "el-yazması kitap ve belge sergisi" de izleyicilere yakından gösterilip, tarihi anlatılacak.

Bu kapsamında hat tarihinin en kıymetli el yazmaları olan Kur'an-ı Kerimler, Divan-ı Lügati't-Türk, Evliya Çelebi'nin meşhur Seyahatnamesi, Yavuz Sultan Selim'in Divan'ı, Kanuni Sultan Süleyman'ın, II. Abdülhamid'in ve diğer padişahların el-yazıları, Tanzimat Fermanı'nın şimdiye kadar sergilenmemiş orijinal metni ve daha birçok eser ilk kez "Tarihin Arka Odası" programı aracılığıyla görülebilecek.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.