Ekonomi

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı iş ilanı başvuru şartları | Kamu personel alımı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ise bin 163'ü mühendis, 11'i sağlık teknikeri, 50'si teknisyen, 139'u tekniker ve 790'ı veterinerlerden oluşacak. Peki Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte kamu personel alımı detayları.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı iş ilanı başvuru şartları | Kamu personel alımı
-

Tarım ve Orman Bakanlığı OGM personel alımı haberi. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bakanlık bünyesinde istihdam edilmek üzere 2 bin 153 sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı branş dağılımı ise bin 163'ü mühendis, 11'i sağlık teknikeri, 50'si teknisyen, 139'u tekniker ve 790'ı veterinerlerden oluşacak. Peki Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir? İşte kamu personel alımı detayları.

İzmir Milletvekili Atilla Sertel’in hazırladığı soru önergesi, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye iletildi. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2 bin 153 personel alımına ilişkin soruyu barındıran bu önergeye Bakan Pakdemirli’nin yanıtı gecikmedi. Bakan Pakdemirli’nin imzası ile söz konusu soru önergesine verilen cevapta 2 bin 153 personel alımı için Cumhurbaşkanlığı’ndan gerekli onayların alındığını ve kısa süre sonra ilana çıkılacağı bilgisi paylaşıldı.

Açıklamada, “Her yıl yayımlanan bütçe kanunu hükümleri doğrultusunda, Bakanlığımıza verilen açıktan ve kurumlar arası nakil kontenjanı dahilinde, Bakanlığımızın ihtiyaç duyduğu alanlarda personel alımları kadro durumu ve hizmet ihtiyacına göre personel açığı olan branşlara Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucu ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından yerleştirme işlemleri yapılmaktadır.” ifadeleri kullanıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvuru şartları

Mühendis kadrosu için yükseköğretim kurumlarının ilgili birimlerinden mezun olmak şartı aranırken, sağlık teknikeri için yükseköğretim kurumlarının en az ön lisans düzeyinde eğitim veren ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor. 50 kişilik teknisyen kadrosu için en az ortaöğretim dengi mesleki teknik öğrenim şartı aranırken, tekniker kadrosu için ise en az ön lisans mesleki teknik öğrenime sahip olmak gerekiyor. Veteriner Fakültelerinden mezun olanlar ise 790 kişinin alınacağı veterinerlik kadrosu için başvuruda bulunabilecek.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.