Eğitim

Tekirdağ’da öğrenci servisi denetimleri

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ve zabıta ekipleri, yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenci servis denetimlerini sıklaştırdı

Tekirdağ’da öğrenci servisi denetimleri
-

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Planlama ve Toplu Taşıma Müdürlüğü ekipleri, trafik zabıtası ile birlikte, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte, Süleymanpaşa İlçesi’nde faaliyet gösteren J plaka öğrenci servis minibüslerine yönelik denetimlerini sıklaştırdı.

J plaka öğrenci servisleri. gerçekleştirilen kontrollerde başta şoför tanıtım kartı ve güzergah izin belgesi olmak üzere, koltuk sayısından emniyet kemerlerine, çalışma ruhsatlarından hostes tanıtım kartlarına kadar sıkı bir denetime tabi tutuldu.

Denetimlerin il genelinde artarak devam edeceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral, "Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte biz de geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi taşıyan öğrenci servislerine yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Öğrenci servislerine yönelik kontrollerimiz artarak devam edecek. Eksiklikleri tespit edilen ya da mevzuata uygun çalışmayan servislere de yasal dayanaklar çerçevesinde gerekli cezai işlemler uygulanacak" dedi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.