Teknoloji

Teknoloji devi koronavirüs için 100 milyar dolar bütçe ayırdı

Teknoloji devi Sony, koronavirüs salgınından etkilenen insanlara destek olması için sağlık, eğitim ve eğlence olmak üzere 3 farklı alanda kullanılacak 100 milyar dolar bütçe ayırdığını açıkladı.

Teknoloji devi koronavirüs için 100 milyar dolar bütçe ayırdı
-

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve onbinlerce insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında dev şirketler harekete geçti. Pek çok şirket, salgın nedeniyle büyük bağışlarda bulunurken, bir karar da teknoloji devi Sony'den geldi. Sony, koronavirüs salgınından etkilenen insanlara destek olması için 100 milyar dolar bütçe ayırmaya karar verdiğini açıkladı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, ayrılan 100 milyar dolarlık bütçenin sağlık çalışanları için, uzaktan eğitim gören öğrenciler ve uzaktan eğitim veren öğretmenler için, eğlence sektöründe en fazla etkilenenler için kullanılacağı belirtildi.

"Eğitimcilerle iş birliği yapacağız"

Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, tüm eğitim faaliyetlerinin destekleneceği belirtilerek şu ifadelere yer verildi: "Okulların kapanması sonucunda, bizleri gelecekte temsil edecek olan öğrenciler eğitim imkanlarını kaybediyor. Sony, eğitim faaliyetlerini desteklemek için kendi teknolojisini güçlendirme yollarını arayacak ve bu önlemleri uygulamak için eğitimcilerle iş birliği yapacak."

"Tedavinin biran önce bulunması için elimizden geleni yapacağız"

Öte yandan, Dünya Sağlık Örgütü tarafıdan oluşturulan yardım fonuna 10 milyon dolarlık bağışta bulunduklarını belirten Sony yetkilileri, koronavirüsün yayılmaması için ve tedavisinin bulunması için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.