Otomotiv

Test sürüşü! Aslan pençesi Peugeot Rifter GT Line

Bu hafta siz okurlarımız için büyük abisi Expert'i andıran Peugeot Rifter GT Line'ı test ettik.

Test sürüşü! Aslan pençesi Peugeot Rifter GT Line
-

Bu hafta sizler için PSA Grubu’nun hafif ticari aracı Peugeot Rifter GT Line’ı test ettik... Öncelikle tasarımdan başlayacak olursak, ön tarafta dikine led gündüz farları, dikkat çekici şekilde aslan dişlerini andıran farlar ve viraj içini aydınlatma özelliğine sahip sis farları yer alıyor. Bunun yanında ön ızgarası daha da büyültülerek ‘abisi EXPERT’i andırmıyor değil...

750 litrelik bagaj hacmi

Rifter’ın arka stopları yine aslan pençeleri şeklinde yer alıyor ve sağlı sollu sis farları mevcut. 750 litrelik devasa bir bagaj hacmine sahip olan araç, arka koltuklar katlandığında 3 bin 500 litreye kadar yükselebiliyor ve bunun yanında gece yolculuklarında bagaj iç aydınlatmaları da sizleri karşılıyor.

Araç GT Line paket olduğundan bagaj tavanında 10 kiloya kadar ekstra yükleme alanı da mevcut. Aracı dar bir yere park ettiğinizde bagajı açamıyorsanız fonksiyonel bir şekilde sadece arka camı açıp bagaja erişim sağlayabiliyorsunuz.

Gelelim yaşam alanına

Ön tarafta iki adet torpido bulunuyor. Hemen ortalarında açıkta bir eşya gözü daha var. Bunları tamamlayan ise bardaklıklar oluyor.

Kokpitin önemli özelliklerinden biri küçük çaplı, iki kollu direksiyon simidi. Direksiyon gösterge panelini perdelememesi için biraz aşağıda konumlandırılmış ve bunun da ayarı mevcut. Gösterge tablosu hem analog hem dijital birimlerden oluşuyor. Kokpitin ortasında yeterince büyük, dokunma hassasiyeti iyi, sensör ve arka görüş kamerası bulunan bir ekran konumlandırılmış. Rifter’da çift bölgeli klima ve kablosuz şarj bölümü de bulunuyor. Tavanda boydan boya panoramik cam tavan ve zenith tavan bulunuyor. Buraya da eşya koyulabiliyor.

Teknik özellikler

-Motor: 1.5 litre 131 ps 129 beygir 300 nm tork

-Şanzıman: 6 ileri manuel – EAT8 otomatik

-Performans: 0-100 km/s: 10.4 – 10.8 saniye – Maksimum hız: 184 – 183 km/s

-Yakıt Tüketimi: Şehir içi / Şehir Dışı / Ortalama / Co2: 4.8 – 4.6 / 4.1 – 4.1 / 4.4 – 4.3 / 115 – 114 g/km

-Boyut: Uzunluk / Yükseklik / Genişlik: 4403 mm / 1878 mm / 1848 mm

-Boş Ağırlık: 1430 – 1430 kg

Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.