ÖDÜLLÜ TYT SINAVI
TAMAMLANDI ESKİ SINAVLAR
İÇİN TIKLAYIN

Aktüel

Tevekkül ve tefekkür abidesi! Sokakta kalan genç milyonlara ders verdi

Ankara’da 1 buçuk senedir sokakta yaşayan 29 yaşındaki Hasan isimli gencin açıklamaları yürek burktu. Her türlü zorluğa rağmen yaşama inancı kaybetmeyen gencin sözleri milyonlara ders verir nitelikteydi.

-

 yeniakit.com.tr 

Babaannesi öldükten sonra sokakta kalan ve geçimini mendil satarak sağladığını ifade eden 29 yaşındaki Hasan isimli gencin tevekkülü ve Allah’a olan inancı gözleri doldurdu.

Sokak röportajında kendisine uzatılan mikrofona konuşan genç, “Allah insanları sınar. Allah şu an beni sınıyor ve bana taşıyamayacağım yükü vermiyor. Genelde metro durağının dibinde yatıyorum. Havalandırma sıcak üflediği için orada yatıyorum. Allah insanlara taşımayacağı yükü vermez. Benim de bir yerde hayatım değişecek. Allah bir yerde benim yüzüme bakacak. İnşallah ben de güzel bir hayat yaşayacağım. Umut her zaman vardır. Hayatın zor yanları muhakkak ki vardır ama hayat yaşamaya değer. Allah bize bu hayatı vermiş, bu hayatı bir şekilde yaşayacağız. Kimsenin dört dörtlük bir hayatı yoktur” ifadelerini kullanıyor. 

İş arayışında olduğunu da anlatan Hasan, insanların kendisine önyargıyla yaklaşmasına üzüldüğünü belirterek, "Şu an selpak satıyorum, iş bulamıyorum. Sokakta yaşadığımı söyleyene kadar problem yok ama onu söyleyince almıyorlar" diye konuştu.

Vali Vasip Şahin'de sevindiren haber

Sosyal medyada yayılan ve Türkiye'nin seferber olduğu Ankara'da yaşayan Hasan için Vali Vasip Şahin'den sevindirici haber geldi.

Ankara Valisi Vasip Şahin, Twitter'dan yaptığı açıklamada "Gönlü zengin, yüreği kocaman Hasan’a ulaştık. Bu akşamdan itibaren Ankara Valiliği olarak sorun ve ihtiyaçlarıyla yakından ilgileniyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.