Kadın - Aile

Toksinlerden arınmak için 2 harika detoks çayı

Detoks kelimesi kilo vermek olarak algılansa da aslında durum çok farklı. Detoks vücudumuzun ilaç, katkı malzemeleri, sağlıksız gıda ve içeceklerden arınması durumudur.

Toksinlerden arınmak için 2 harika detoks çayı
-

Bazen vücudumuzu dinlendirmeli ve ona kulak vermeliyiz. Hayatımız gereği yoğun bir tempo içerisinde ne yediğimiz ne de içtiğimize dikkat eder olduk. Bu tarifteki çaylarla sabah güne başladığınızda arındığınızı hissedeceksiniz. 

Zencefil ve limon

1,5 bardak kadar suyu kaynatın. Kaynamış suyu bir bardağa ya da french presse alarak 3-4 dilim zencefille yarım limonu içerisine koyun. 5-8 dakika kadar demlenmesini bekleyin.

  • Düzenli tükettiğiniz takdirde vücudunuzun mikrop ve toksinlerden arındığını hissedeceksiniz. 
  • Çayı fazla bekletmemelisiniz ve taze yapıp tüketmelisiniz. 
  • Öncesinde bir şey yememiş olmalısınız.
  • 20 dakika içinde yiyecek yememelisiniz.

Ancak bu şekilde faydasını görebilirsiniz.

Karahindiba 

Bir litre kaynar suya yeteri miktarda karahindiba, 1 çubuk tarçının 1/3'ü ve 2 adet karanfili atıp demleyin. Çayı 8-10 dakika kadar dinlendirin ve tüketin. İsteğe göre birkaç damla limon da ekleyebilirsiniz. Bu çayda düzenli tüketildiğinde toksinleri arındırıyor. 

Eğer daha da etkili bir detoks programı yapmak ve diyete girmek istiyorsanız, yeşil yapraklı bitkilerin sularından yararlanabilirsiniz. Örneğin, juicing tüketebilirsiniz. Toksinlerden kurtulmak için bu yöntemde birebirdir.

Sağlıcakla kalın

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.