Dünya

Trump Amerika’sında ırkçı saldırılar sürüyor: “Beyaz ve seksiyim, defol git buradan!”

Irkçı kanunlarıyla dünya kamuoyunun tepkisini çeken ABD Başkanı Donald Trump’ın izlediği politika çürük meyvelerini vermeye devam ediyor. Son olarak ABD’li bir beyaz kadın, siyahi kız kardeşlere akılalmaz sözlerle saldırdı ve tehdit etti.

Trump Amerika’sında ırkçı saldırılar sürüyor: “Beyaz ve seksiyim, defol git buradan!”
-

 yeniakit.com.tr  ABD Başkanı Donald Trump’ın gelmesiyle birlikte fırlayışa geçen ırkçılığa dair video ve haberler peşi sıra patlamaya devam ediyor.

“Defol git buradan, ben beyazım!”

Kuzey Carolina’da ikamet ettiği yerde siyahi genç kız kardeşler görünce kontrolden çıkan ırkçı kadın, “Ben beyazım ve seksiyim”, “Defol git, ben beyazım”, “Yılda 125.000 dolar kazanıyorum ve sizin burada hapı yutmanızı sağlamak istiyorum. Ben Pazartesi sabahı hala 125.000 dolar kazanmaya devam edeceğim” gibi sözlerle çirkin bir ırkçı saldırıda bulundu.

Hanımefendi, lütfen bizi rahat bırakıp evinize gider misiniz?” şeklinde nazikçe rahatsız edilmemeyi istemelerini de aldırmayan ırkçı beyaz kadın sözlü hücumlarını sürdürdü.

“Silahlarımı çıkarmam mı gerekiyor?”

Bu arada tacize uğrayan iki siyahi kız kardeşten birisi 911’i aradı. Telefonda yetkiliye kadının “alkol koktuğunu” söylediğinde ise ırkçı kadın, “bunu kokla s.rtük” diyerek hakaretlerini devam ettirdi. Dahası kadın, “Saklı silahlarımı ortaya çıkarmam mı gerekiyor? Bu arada burası Kuzey Carolina” diyerek tehdit etti.

Uğradığı tacizi kayıt altına aldığı videoyu sosyal medya hesabında paylaşan mağdurenin durumu çok alaka topladı. Saldırgan kadına işveren şirket, kadının tavrının kendi yaklaşımlarıyla alakası olmadığını duyurup kadını şutladıklarını bildirdi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.