15 Temmuz

FETÖ'cüler başından vurmuştu... O anları anlattı!

15 Temmuz Hain Darbe Girişimi sırasında FETÖ’cü teröristler tarafından kafasından vurulan dönemin Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, o gün yaşadıklarını anlattı.

FETÖ'cüler başından vurmuştu... O anları anlattı!
-

15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında FETÖ’cü teröristler tarafından Jandarma Genel Komutanlığı'nda derdest edilerek, başından vurulan dönemin Terörle Mücadele Daire Başkanı Turgut Aslan, uzun tedavi sürecinin ardından yaşam mücadelesini kazandı. Turgut Aslan o darbe girişimi sırasında yaşananları, CNN TÜRK’e anlattı.

BAŞINDAN VURULDU, HAYATA TUTUNDU

Turgut Aslan, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Terörle Mücadele Daire Başkanı'ydı. 15 Temmuz gecesi darbecileri durdurmak için koruma polisiyle birlikte Jandarma Genel Komutanlığı'na giden Turgut Aslan, darbeciler tarafından derdest edilmiş, hem kendisi hem de koruması başlarından vurulmuştu. Aslan'ın infaz edilmek için götürüldüğü anlara ilişkin fotoğraflar da dava sürecinde ortaya çıkmıştı. Darbe girişiminin önlenmesinin ardından Aslan ve koruması ağır yaralı olarak bulundu. Koruma polisi şehit oldu ama o uzun tedavinin ardından yaşam mücadelesini kazandı.

“KAFAMA SABAHA KARŞI SIKTILAR”

Turgut Aslan, o geceyi ve yaşananları anlattı. Demokrasinin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Aslan, “15 Temmuz gecesi ben helikopterlerin havada dolaştığını görünce, bir anormallik var bu işte dedim. Jandarma Genel Komutanlığı'na gittim. Beni hemen derdest ettiler orda. Kafama sabaha karşı sıktılar. Çok tehlikeli bir örgüttü. Bunu anlatmamız lazımdı. Bize inanmıyorlardı ama 15 Temmuz tam zamanı oldu, inandılar.” diye konuştu.

O dönem, Terörle Mücadele Daire Başkan Yardımcısı olan Polis Başmüfettişi Ahmet Sula da, “Bu örgütü biliyorduk ama kimse böylesine bir ihaneti aklından geçirmezdi” açıklamasında bulundu.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.