ÖDÜLLÜ 15. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

::

Teknoloji

Turkcell uzaktan eğitim ücretsiz internet nasıl alınır?

Corona virüsü nedeniyle tatil edilen okulların ardından Eğitim gündeminde "Uzaktan Eğitim" sistemi konuşuluyor. Milli Eğitim Bakanının yapmış olduğu açıklama sonrasında vatandaşlar "operatörler üzerinden nasıl ücretsiz internet nasıl alınır?" şeklinde soruları araştırıyor. Turkcell uzaktan eğitim ücretsiz internet nasıl alınır? İşte uzaktan eğitim için alınabilecek ücretsiz internet detayları...

Turkcell uzaktan eğitim ücretsiz internet nasıl alınır?
-

Corona virüsü nedeniyle tatil edilen okulların ardından Eğitim gündeminde "Uzaktan Eğitim" sistemi konuşuluyor. Milli Eğitim Bakanı'nın yapmış olduğu açıklama sonrasında vatandaşlar "operatörler üzerinden nasıl ücretsiz internet nasıl alınır?" şeklinde soruları araştırıyor. Turkcell uzaktan eğitim ücretsiz internet nasıl alınır? İşte uzaktan eğitim için alınabilecek ücretsiz internet detayları...

Corona virüsünün Türkiye'de görülmesinden sonra okullar geçici bir süreliğine tatil edildi. Bu dönemde eğitimden uzak kalan öğrenciler için 23 Mart itibari ile uzaktan eğirim sistemine geçilecek. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Eğitim bilişim ağı kullanımda internet sıkıntısı olmaması için 3 GB bedava internet verileceğini açıklamıştı.

Eğitimin uzaktan olacağı bu dönemde her operatörden 3 GB bedava internet alabileceksiniz. Bakan Ziya Selçuk’un yaptığı açıklamadan sonra “Eğitim Bilişim Ağı kullanımında bütün operatörlerden 3 GB internet erişimi sağlanacaktır” açıklamasından sonra vatandaşlarda bu interneti nasıl alacaklarını merak etmektedirler.

Okulların tatil edilmesi ve uzaktan eğitim süresinin henüz tam olarak bilinmemesi sebebi ile internet sıkıntısı çekilmemesi için 3 GB bedava internet verilecektir. Devlet destekli olarak verilecek bu internet Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell hatlarına verilecektir. 13 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayacak olan bu kampanyaya başvuru yapmanız durumunda 3 GB internet alabilirsiniz.

  • Türk Telekom Hat Sahipleri EBA yazıp 5555’e mesaj atmaları gerekiyor.
  • TURKCELL aboneleri BİP uygulamasına gibi Keşfet menüsünden EBA kanalını takip edip, kanalın üzerinden mesaj gönder ekranına gelerek HEMEN KAZAN seçeneğine basarak başvuru yapmaları gerekmektedir.
  • Vodafone aboneleri ise otomatik olarak 3 GB internet hesaplarına yüklenecektir.

Bu konu hakkında sorun yaşıyorsanız operatörlerinizin müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.