Ekonomi

Türkiye’nin Milli Altın Bankası Vakıf Katılım’dan ekonomiye dev destek

’Türkiye’nin Milli Altın Bankası’’ sloganıyla 2017 yılında ‘’Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasasında’’ fiziki külçe altın işlemlerine başlayan Vakıf Katılım, 2018’deyaklaşık 13 tonluk standart külçe altın ihracatı gerçekleştirdi.

Türkiye’nin Milli Altın Bankası Vakıf Katılım’dan ekonomiye dev destek
-

Vakıf Katılım, İstanbul Maden ve Metaller İhracatçılar Birlikleri (İMMİB) verilerine göre, 2018’deyaklaşık 425 milyon dolar değerinde standart işlenmemiş altın ihracatı gerçekleştirerek ülke ekonomisine önemli bir katkı sağladı. Bu ihracatla 854 kurum arasında 3. sırada yer alarak büyük bir başarıya imza atan Vakıf Katılım, gerçekleştirdiği yüksek işlem hacmiyle 2017 yılında Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda "Piyasa Yapıcılık" unvanını alan ilk kamu bankası olmuştu.

İkram Göktaş: ‘’Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası’nda en fazla işlem hacmine sahip kamu bankası olduk."

Vakıf Katılım Genel Müdürü İkram Göktaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Vakıf Katılım olarak, altın bankacılığında kısa sürede önemli başarılara imza attıklarını dile getirirken “Altın bankacılığı alanında referans kurum olma hedefimize emin adımlarla ilerliyoruz. Geçtiğimiz seneyaklaşık 425 milyon dolarlık külçe altın ihracatı gerçekleştirdikve bu başarımızdan dolayı‘’Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Taşlar Piyasası”nda’ en fazla altın işlem hacmine sahip kamu bankası olduk.

2019 yılında da ulusal ve uluslararası işlemlerimizin hacmini, daha yukarı seviyelere taşımak için çalışmalarımıza büyük bir gayretle devam ediyoruz” dedi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.