Gündem

Türkiye’yi bırak kendi ülkene bak!

Türkiye, koronavirüse karşı seferber olup tam bir koordinasyon içerisinde çalışırken, yurt dışı uzantılı basın kuruluşları hükümetimizin mücadelesini sekteye uğratacak yayınlar yapıyor.

Türkiye’yi bırak kendi ülkene bak!
-

İngiliz BBC Türkçe, “Türkiye’nin koronavirüs salgınına karşı aldığı tedbirler yeterli mi?” başlıklı haberinde, ülkemizin salgına karşı aldığı tedbirleri eksik göstermeye çalıştı. BBC’nin küstahlığı bu kadarla da sınırlı kalmazken, ayın haberin görselinde bir cami fotoğrafı kullandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya ‘mikrofon dağıtırsanız bağırmayız’ diyerek küstah bir çıkış yapan muhabirin de BBC çalışanı olduğu ortaya çıkmıştı.

Bizi kötülüyorlar

Sağlık sistemi çökme noktasına gelen Almanya uzantılı DW Türkçe de, ülkemize yönelik algı operasyonu yapan yayıncı kuruluşlardan. DW, twitter sitesinde yaptığı paylaşımda, “Türkiye’de en az 32 milyonun enfekte olacağı tahmin ediliyor. Bu 150 bin ile 600 bin arasında ölüm demek. En az 640 bin kişilik yoğun bakım ünitesi gerekli. Solunum cihazı olmadan ölüm oranı yüzde 90” gibi asılsız rakamları okuyucusuna sundu. DW, birçok haberinde de Sağlık Bakanlığı’nın aldığı tedbirleri küçümseyici bir dil kullandı. Independent Türkçe de “Maske yiyip kolonya mı içeceğiz” haberiyle ekonomik buhran olduğu yönünde kara propaganda yaptı.

Çin sınır dışı etmişti

Daha önce de Hatay’ı Suriye sınırları içerisinde gösteren skandal nitelikte yayınlar yapan Sputnik Türkiye ise sağlık çalışanlarımızı demorilize etmeye yönelik haberler yapıyor. Son olarak “24 aile hekimi ile hemşirenin koronavirüs testi pozitif” haberinde doktorların morali hedef alındı. Çin, virüsle mücadeleye darbe vurdukları gerekçesiyle, CNN, BBC, NYT ve Washington Post gibi gazetelerin muhabirlerini deport etmişti.
Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.