Seyahat

Uçak seferleri iç hatlar durduruldu mu? İç hatlar uçak seferleri iptal edildi mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamıda Bilim Kurulu’nun aldığı kararları bir kez daha kamuoyuna paylaştı. Erdoğan, Tüm yurtdışı uçak seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Alınan yeni kararlardan sonra yurt içi uçak seferlerin iptal edilip edilmediği merak edilmeye başlandı. Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, iç hatlara ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Peki iç hatlarda uçak seferleri yapılıyor mu? İşte detaylar.

Uçak seferleri iç hatlar durduruldu mu? İç hatlar uçak seferleri iptal edildi mi?
-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamıda Bilim Kurulu’nun aldığı kararları bir kez daha kamuoyuna paylaştı. Erdoğan, Tüm yurtdışı uçak seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Alınan yeni kararlardan sonra yurt içi uçak seferlerin iptal edilip edilmediği merak edilmeye başlandı.   Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, iç hatlara ilişkin son dakika açıklamasında bulundu. Peki iç hatlarda uçak seferleri yapılıyor mu? İşte detaylar.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürü Bilal Ekşi, Kovid-19 ile mücadele için alınan önlemler kapsamında iç hat seferlerinin bugün saat 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırıldığını bildirdi. Ekşi, Twitter'dan yaptığı açıklamada, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında yapılan yeni düzenlemeleri duyurdu.

THY'nin iç hat tarifesi var mı?

Tüm yurt dışı yolcu seferlerinin durdurulduğunu hatırlatan Ekşi, "İç hat seferlerimiz cumartesi 23.59'dan itibaren İstanbul ve Ankara'dan bazı büyükşehirler ile sınırlandırılmıştır. Detaylı bilgi için Web sitemizi takip ediniz. Kargo seferlerimiz devam edecektir. Cumartesi 23.59 dan itibaren iç hat seferlerimiz İstanbul Havalimanı ve Ankara Esenboğa Havalimanından yapılacaktır." ifadelerini kullandı. Ekşi, THY'nin iç hat tarifesinin gün içinde hazırlanıp ilan edileceğini, iç hat seferlerindeki yolcuların valiliklerden izin alma gerekliliğinin saat 17.00'den sonra başlayacağını kaydetti.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.