Siyaset

Uğur Mumcu’nun ağabeyinden Kılıçdaroğlu’na zor soru! Bu arkadaşlık ne zaman başladı?

FETÖ kumpaslarının medya kolu Taraf gazetesinin başındaki Ahmet Altan'a 'arkadaşımız' diye sahip çıkan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na, Uğur Mumcu'nun ağabeyi Ceyhan Mumcu'dan cevaplanması zor sorular geldi.

Uğur Mumcu’nun ağabeyinden Kılıçdaroğlu’na zor soru!  Bu arkadaşlık ne zaman başladı?
-

FETÖ kumpaslarının medya ayağındaki lideri Taraf gazetesinin başındaki Ahmet Altan'a 'arkadaşımız' diye sahip çıkan Kılıçdaroğlu'na, Uğur Mumcu'nun ağabeyi Ceyhan Mumcu'dan zor sorular geldi.

FETÖ kumpasları sürecinin medyadaki sözcülüğünü yapan Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan’ın “gazeteci” oldukları için yargılandıklarını sık sık öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tahliyelere en çok sevinen isimlerden oldu.

'Arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuştu'

Kılıçdaroğlu’nun grup toplantılarında “Nazlı Ilıcak ve Ahmet Altan neden tutuklu?” diye sorması ve devamında gelen tahliyeler son grup toplantısında da Kılıçdaroğlu’nun gündemindeydi. CHP lideri, o toplantıda “Gazeteci arkadaşlarımız özgürlüğüne kavuştu ama yetmez” diye seslendi.

Kılıçdaroğlu’nun, FETÖ’nün Ergenekon ve Balyoz kumpasında silah gibi kullandığı Taraf gazetesinin başındaki kişiye yakın desteği, en çok FETÖ kumpasının hedefi olan yurtseverlerden ve yakınlarından geldi. Bunlardan biri FETÖ’nün ‘Amirallere Suikast’ kumpasındaki iftiraları nedeniyle canına kıyan Yarbay Ali Tatar’ın ağabeyi Ahmet Tatar’dı.

Kumpas Mağdurları Derneği (KUMPAS-DER)’nin Başkanı Ahmet Tatar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Sayın Kılıçdaroğlu şayet ‘Arkadaşlar’ diye Nazlı Ilıcak’tan Ahmet Altan’dan bahsediyorsanız bize hangi sıfatla hitap edeceksiniz? Şayet bunların yaptığı gazetecilik ise namusuyla şerefiyle işini yapan gerçek gazetecileri ne adla anmayı düşünüyorsunuz?” diye sordu.

“Arkadaş” sorusunu yöneltenlerden biri de kontrgerilla suikastında hayatını kaybeden Uğur Mumcu’nun ağabeyi Ceyhan Mumcu oldu.

Ahmet Altan’ın, FETÖ’nün Zaman gazetesine manşet olan Uğur Mumcu’ya yönelik “Ajan” iftirasını hatırlatan Ceyhan Mumcu, Kılıçdaroğlu’na şöyle seslendi:

“Ahmet Altan’ın Uğur’a attığı iftiralar Zaman’da manşetti bir zamanlar. Hiç bir CHP’linin aklından Altan’la arkadaşlık geçmezdi o yıllarda. Taraf’lı yıllarda yine sevilmezdi. Şimdi Kılıçdaroğlu “gazeteci arkadaşımız tahliye oldu” diyor. Soruyorum: Arkadaşlık ne zaman başladı?”

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.