Emlak

Ukra City'de Neler Oluyor?

Esenyurt’ta ruhsat iptali ve projenin yarım bırakılması sonucu kangrene dönen Ukra City projesinde Özyurtlar İnşaat’ın ‘sosyal sorumluluk’ gereği üstlendiği inşaatı tamamlama süreci sancılı geçiyor.

Ukra City'de Neler Oluyor?
-

Tüm projeyi baştan aşağı ele alan Özyurtlar sonuca varmak için titiz bir çalışma yürütürken, projenin toprak sahiplerinden Işıklar ailesinin vekili Avukat Murat Erarslan’dan geldi

 

Erarslan, Özyurtlar İnşaat yetkilisi Adnan Kuşoğlu’na hitap ettiği açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

 

Sayın Adnan bey ben Işıklar ailesi vekil Av.Murat Erarslan yukarıda gönderdiğiniz mail de Işıklar ailesinin sanki hakkından fazlasının talep ediyormuş gibi bir anlam çıkmaktadır. Evet biz cuma günü sayın başkan Mustafa bey ile görüştük. Görüşmemizde biz asla hakkımızdan fazlasını istemedik. Size bizim daire sayımızın gönderen Ukra yönetimi hatalı olarak göndermiştir. Ukra size hatalı gönderdi diye biz o daire sayısı ı üzerinden daire almamız söz konusu olamaz bu aynı şekilde hakkımızdan fazla daire sayısı size gönderilseydi de fazla talebimiz asla olmayacaktı.

 

Biz sayın başkanla görüşmemizde şunu belirttik. Projedeki toplam daire sayısı olan 2500 değil 2075 daire üzerinden toplam arsada bizim arsa payımızın oranını diğer arsa sahiplerinin almış olduğu daire sayısına oranlayıp bulduğumuz oranı bizim arsamıza orantıladık ve sonuçta bizim arsamıza tekabül eden 190 daire oldu. Biz bu daire sayısı üzerinden 10 adetten feragat ettik ve 180 daire talebimiz oldu. Dolayısı ile bu projede tek fedakarlık eden toprak sahibi bizi.Tabi 10 daire harici bugüne kadar yaptığımız fedakarlıklar hariç. Üstelik biz sahip olduğumuz arsanın %20 sini Ukra şirketine 3-3,5 emsal alma şartı nedeni ile sembolik bir rakama kendilerine devir ettik. Bu durum sözleşmemizi okuduysanız tarafınızdan görülecektir.

Yukarıda açıkladığımız nedenlerden dolayı devam eden görüşmelerin sıkıntıya girmemesi adına kamuoyunu hatalı olarak bilgilendirmemenizi talep ederiz. Biz bugüne kadar sürecin tıkanmaması adına mağduriyetlerimizi ve sayın Ukra yönetiminin birçok hakkaniyete aykırı ve basiretsiz davranışlarını kimse ile paylaşmadık.

 

Saygılarımla.

 

Bakalım Özyurtlar cephesinden bu açıklamaya nasıl bir cevap verilecek…

 

emlakrehberi / 12 Haziran 2015

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.