Sağlık

Uzmanlar koronavirüse karşı uyardı! Buna dikkat edin!

Çin'de ortaya çıkan ve kısa bir sürece içerisinde birçok ülkeye yayılan koronavirüs salgını nerdeyse tüm dünyada panik artarken, sağlık uzmanları virüse karşı uyarılarda bulundu. Uzmanlar, koronavirüse karşı alınacak en önemli tedbirin, hastalık belirtisi olan kişilerden en az 2 metre uzak durmak olduğunu belirtiyor.

Uzmanlar koronavirüse karşı uyardı! Buna dikkat edin!
-

Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve şimdiye kadar 3 binden fazla kişinin hayatını kaybetmesine neden olan koronavirüs salgını hızla yayılmaya devam ederken, ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi bünyesindeki sağlık uzmanlarından bir uyarı geldi.

Herkesin derhal önlem alması gerektiğini söyleyen uzmanlar, hastalık belirtileri taşıyan kişilerden en az 2 metre uzak kalınması gerektiğinin altını çizerek koronavirüs salgınının, 90 cm ile 1 metre arasında tükürük ve mukus yoluyla bulaştığına da dikkat çekti.

Uzmanlar koronavirüse karşı alınacak en önemli tedbirin, hastalık belirtisi olan kişilerden en az 2 metre uzak durmak olduğunu belirtiyor.

"Virüsten korunmanın en etkili yolu elleri bol suyla yıkamak ve temastan kaçınmak"

Sağlık uzmanları, ölümcül koronavirüsten korunmanın en etkili yolunun, gün içerisinde elleri bol suyla yıkamak ve temastan kaçınmak olduğunu söylüyor.

Ayrıca uzmanlar, temizlik ürünleri kullanılarak sık dokunulan yüzeylerin dezenfekte edilmesini öneriyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.