Gündem

Van yerel seçim anket sonuçları 2019 Van yerel seçim sonuçları

Van yerel seçim anketi 2019... AK Parti Van Büyükşehir Belediye başkan adayı Necdet Takva olurken, HDP Van Büyükşehir Belediye başkan adayları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, CHP’nin Van adayı ise Nurettin Beyaz oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerde Van yerel seçim anket sonuçları 2019 merak ediliyordu. Peki 2019 yerel seçimlerde Van’da hangi parti ne kadar oy alıyor? HDP Van seçim sonuçları 2019 AK Parti Van yerel seçim anket sonuçları.

Van yerel seçim anket sonuçları 2019 Van yerel seçim sonuçları
-

Van yerel seçim anket sonuçları. AK Parti Van Büyükşehir Belediye başkan adayı Necdet Takva olurken, HDP Van Büyükşehir Belediye başkan adayları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, CHP’nin Van adayı ise Nurettin Beyaz oldu. 31 Mart 2019 yerel seçimlerde Van yerel seçim anket sonuçları 2019 merak ediliyordu. Peki 2019 yerel seçimlerde Van’da hangi parti ne kadar oy alıyor? HDP Van seçim sonuçları 2019 AK Parti Van yerel seçim anket sonuçları.

Van seçim anketi 2019. AK Parti Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, yaş ortalaması 21 olan Van'da aş ve iş meselesini çözmeleri gerektiğini söyledi. Van ilinin yerel yönetimi zorlayacak bir kent olduğunu ifade eden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Takva, Van için hayallerinin olduğunu belirtti.

“İlçe ve mahalle bazlı kalkınma modelleri geliştireceğiz”

Van Gölü’nü merkeze alarak, insan ve doğayı göz ardı etmeden önümüzdeki zamanlarda projelerini açıklayacaklarını söyleyen Takva, sözlerini şöyle sürdürdü: “Meslek odası yöneticiliği yaptığımız dönemlerde taleplerimiz ve yayınladığımız projeler bizim rehberimiz olacaktır. Bir kere onların arkasında duracağız. Bir seçim stratejisi bağlamında çıkış noktamız çocuklar, kadınlar ve gençler olacaktır. Hayallerimizi bu insanlara dokunabileceğimiz tarzda tasarlayacağız. Projelerle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Tamamı reel uygulanabilir projeler olacaktır. Herkesin hayatına dokunabileceği ilçe ve mahalle bazlı kalkınma modelleri geliştireceğiz. Halk bu sürecin içinde olacak. Aş ve iş meselesini çözmemiz lazım. Yaş ortalaması 21 olan bir şehirden bahsediyoruz. Bu insanları bu şehrin gerçek sahipleri duygusuna eriştirmemiz lazım. Projelerimizin tamamı bunlarla örtüşen projelerdir. Van denizini merkeze alarak, insan ve doğayı göz ardı etmeden önümüzdeki zamanlarda projelerimizi açıklayacağız.” 

Van yerel seçim anketi 2019. ORC yerel seçim anket sonuçlarını yayınladı. ORC araştırma tarafınan yapılan ankette, 26 bin 800 kişi ile görüşüldü. Van yerel seçim anket sonuçları merak edilmekte. 

AK Parti Van'da yükselişe geçti

ORC 2019 seçim anketi. ORC anket sonuçlarına göre, AK Parti yüzde 40, HDP yüzde 50, CHP ise yüzde 2 oy oranına sahipti. Öte yandan Rawest araştırma şirketinin 31 Mart yerel seçimler için Mardin, Diyarbakır ve Van illerinde yaptığı saha araştırmasına göre AK Parti her üç şehirde de 24 Haziran seçimlerine göre oy oranını artırıyor. HDP Van'da 2014 yerel seçimlere göre düşüş olduğu gözleniyor. HDP'nin oyu yüzde 50.3.

AK Parti Van ilçe belediye başkan adayları

İPEKYOLU: MUHSİN AYDIN

EDREMİT: İSMAİL SAY

TUŞBA: SALİH AKMAN 

ERCİŞ: A.MENAF TURAN

GEVAŞ: MURAT SEZER

ÇATAK: ABDURRAHMAN ŞEYLAN

SARAY: KEMALETTİN ARACI

ÇALDIRAN: ŞEFİK ENSARİ

ÖZALP: ŞEMSMAHFUZ HALİD KADİRHANOĞULLARI

BAŞKALE: İSMAİL AYAZ

BAHÇESARAY: MEKİ ARVAS

MURADİYE: KEMAL POLAT

GÜRPINAR: HAYRULLAH TANIŞ

HDP Van  Belediye Başkan adayları

Van Merkez: Bedia Özgökçe Ertan – Mustafa Avcı

Tuşba: Ayşe Minaz/ Yılmaz Berki

Muradiye: Leyla Balkan/ Yılmaz Şalan

Erciş: Yıldız Çetin/ Mahmut Pala

Saray: Caziye Duman/ Şahabettin Bilmez

Bahçesaray: Gülistan Önver/ Garip Aykut

İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit – Seyfettin İtha

Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup Almaç

Çaldıran: Leyla Adsak – Faruk Demir

Başkale: Şengül Polat – Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ – Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

Van 2014 yerel seçim sonuçları

BDP adayı Bekir Kaya % 53.1

AK Parti adayı Osman Nuri Gülaçar % 41.

SP adayı Fethullah Erbaş % 1.3

Van 24 Haziran 2018 genel seçim sonuçları

HDP % 59

AK Parti % 31

MHP % 3

CHP % 2

İYİ Parti % 1 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.