Okur Postası

Vatan sevgisi

Gazetemiz okurlarından Şefik Azizoğlu, "Vatan sevgisi" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Vatan sevgisi
-

Şefik Azizoğlu

Peygamberimiz Hz. Muhammed (sav)Vatan sevgisi imandandır.” Buyuruyor; iyi bir Müslüman vatanını canından malından daha fazla sever.

Yazıya başlık atarken aklımda bin bir türlü soru işareti geldi, gerçekten biz bu cennet vatanı seviyor muyuz diye bir soru sorsak her kafadan ayrı bir ses çıkar, fakat biz atalarımızdan vatan sevgisini böyle öğrendik, 1000 yıl İslam’ın bayraktarlığını yapan 1071 Malazgirt ile başlayan Selçuklu ile gelişen Osmanlı imparatorluğu ile zirveye ulaşan dünya çapında bir medeniyet kurduk. Bu imparatorluğu kurarken idare şeklini İslam medeniyetini baz alarak kurduğumuz Osmanlı idaresi üç kıtada yaklaşık 22 milyon m2 toprağa sahip olduk, 25 ayrı ırktan ve inançtan oluşan adalet ve hoşgörü ile her ırka ve inanca örnek bir idare şekli ile yönettik. Kimsenin dinine diline müdahale etmedik bundan dolayı dünyanın her yerinden Osmanlı imparatorluğunun halifelik idare şekline hayran kaldılar. 600 yıl boyunca bu muazzam idare şekli ile 25 binden fazla vakıf kurdu insan ve hayvan hakları ile dünyaya örnek oldu.

Peki, her şey böyle güzel giderken neden bu imparatorluk çöktü, dünyada hak ve hukuk tanımayan batı ülkeleri dinden, imandan, insanlıktan nasipsiz Hristiyan ve Yahudiler bu adaletli yönetimi engellemek için her türlü kahpeliği yapmaktan geri durmadı, elindeki para gücünü de kullanarak içimizdeki ve dışımızdaki hainlerle devletimizi çökerttiler, içimizdeki hainler menfaat için her türlü katkıyı verdiler, böylece dünyaya adalet dağıtan bir ülkenin yıkılmasına sebep oldular, yaptıkları ihanet ile onların da ne mal olduğu ortaya çıktı, batının kefere sürüleri ile ülkede kendilerine yardım ve yataklık edecek çok kanı bozuk taraftar buldular, içimizdeki ihanet şebekesine siz bu yaşadığınız ülkeyi seviyor musunuz? diye sorsak tabii seviyoruz derler fakat sizleri Müslüman Türkler yönetsin dediğiniz anda hemen çark ederler, günümüzde olduğu gibi, biz bunlara vatandaşımız diyoruz onlar başka şey söylüyor, biz bu memlekette yaşayalım bizi kefere sürüleri yönetsin, dinle imanla namusla bizim bir ilgimiz yok derler.

Bu ülkenin en iyi yerinde yaşayan kaymak tabaka ne istiyor ne talep ediyor görüyorsunuz her türlü dinsizlik serbest olsun aile diye bir kurum kalmasın, bizi dünyada hiçbir mazluma el uzatmayan kahpe batı yönetsin istiyorlar, Türkiye ayağa kalkmasın, batıya bağlı bir sömürge, onursuz bir ülke olsun diyorlar, peki her şey güzel bunların istediği gibi olursa ne olur! Dünyada sömürdükleri onca ülkenin durumu ortada değil mi, işte böyle yönetim isteyenler dünyada bunca ezilen halklara kim sahip çıkacak, yok arkadaş ben böyle satılmış, her dönemde batıya uşaklık yapan memleketini yıkmak için darbelere arka çıkan 28 Şubatçı ve gezi eylemlerinde batının yanında hareket ederek, memleketin altını üstüne getiren gezi kalkışmasında 100 milyar dolardan fazla zarara sebep olan, 15 Temmuz kalkışmasına alkış tutanlar başarılı olsaydı sevinçten uçarlardı.

Ben, şehit kanıyla sulanmış bu güzel ülkede kefere sürülerine köpeklik yapan, Müslüman Türk milletine yakışmayan hareketler yapanları lanetliyorum. ABD, AB, İsrail ve dünyaya hiçbir katkısı olmayan dünyadaki ezilen ülkeleri sömürenlerle hareket edenlere vatandaş demiyorum.

Her fırsatta diktatör diye kendinizi yırtıyorsunuz, başkan Recep Tayyip Erdoğan diktatörmüş öyle mi? 1923’ten 1950’ye kadar nasıl bir yönetim vardı, hani Cumhuriyeti kurmuştunuz bu asil milletin dinini ve 1000 yıl kullandığı harflerine, medeniyetine, inancına yasaklar koyan, camileri ahıra, çeviren şapka giymeyenleri idam ettiren astığı astık kestiği kestik olanlar diktatör değil öyle mi? Zaten size öyle bir yönetim gerek.

Siz değil miydiniz hepimiz Ermeni’yiz diyen sonra dönüp Atatürk’ün askerleriyiz diyen! Fakat kahpe batının emrine girenler, Atatürk’ün askerleri olamaz, olsa olsa batının uşakları olur. Boşuna milleti kandırmayın.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.