Okur Postası

Vefasızlığın böylesi

Gazetemiz okurlarından Tevfik Keleş, "Vefasızlığın böylesi" başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Vefasızlığın böylesi
-

Tevfik Keleş/ANKARA

11. Cumhurbaşkanı olan Abdullah Gül vefasızlığın örneğini göstermiştir. Sayın Tayyip Erdoğan kolunu yukarı kaldırarak, Reis-i Cumhur adayımız kardeşim Abdullah Gül diyerek Reis-i Cumhur koltuğuna oturtmuştur. Kendisi ise Tayyip Erdoğan’a sırtını dönerek döneklik etmiştir. İşte ne kadar TTB, TBB, KESK, DİSK, TMMOB gibi millet ve hükümeti tehdit eden meslek odalarının yanında onlar gibi düşünen Abdullah Gül, sözde sanatçı geçinen TRT’de oynayan dizilerde rol alarak para kazanan, devletten nemalandıkları halde hükümete kin kusan sanatçılar safında yer alan bunlar yetmezmiş gibi ABD, AP, Avrupa Konseyi, Alman ve Hollanda gibi yabancı devletlerin Türk hükümetinin aleyhinde bulunanların yanında yer alan, onlar gibi Türk milletinin aleyhinde rol alan Abdullah Gül bu durumu nasıl izah edecek?

Necdet Sezer, reis-i cumhurluğunda hapiste olan solcuları hasta olduklarını ileri sürerek hapisten kurtardı. Abdullah Gül, reis-i cumhur olduğu müddetçe kaç tane mütedeyyin vatandaşı hapisten kurtardı. İhtiyar olan komşumuz (öleli 2-3 sene oldu) Şerif Arınmış teyze yaşı da 70-75, Abdullah Gül’ü televizyonda görünce kaküllü yine çıktı derdi. Biz de Şerif ebe niye böyle diyorsun diye sormazdık, bir bildiği varmış demek ki. Sayın Gül’e sormak lazım değil mi sizin neyin peşindesiniz iç ve dış düşmanların bu kadar azıya alındıkları halde biz Müslüman Türk milleti olarak İslam kardeşliğinde olmamız, birleşmemiz daha iyi olmaz mı? Bu hırs ve kin niye? Sayın Erdoğan’ın hatasını söyleyin de biz de bilelim. Eğer haklı iseniz açıkça konuşun.

Gelelim Saadet Partisi Başkanı Karamollaoğlu’na. Çamlıca Camii’ni tenkit etmek neyin nesi? Saadet Partili A. Karaduman’ın Çamlıca Camii’ni Mescid-i Dırar’a benzetmesini hiçbir Müslüman tasvip etmez. Size yazıklar olsun.

Gelelim hükümete. Erken evlendikleri anne-babaları hapishaneye giren çocukların gözyaşını görmüyor musunuz? Bu anaların ve çocukların ahı kimseyi iflah etmez.

Bir de nafaka mağdurlarının durumunu incelemiyor musunuz? Siz hükümetsiniz, bu kanunları değiştirmek çok mu zor, elini kolunu tutan mı var. Yoksa feminist kadınlar mı mani oluyor?

Hem nafaka mağdurlarını hem de erken evlilik mağdurlarının çilesini bir an evvel halledin, dualarını alın, işiniz rast gelsin.

Mağdur olan bu çocukların ramazanı ve bayramı babasız geçirmelerine Allah da razı olmaz, insaf sahibi hiçbir insan da razı olmaz. Benden söylemesi.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.