Teknoloji

Whatsapp duyurdu: İşte yeni gelecek özellikler

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yaptığı bir açıklamayla ilerleyen günlerde yayınlanacak yeni özellikleri duyurdu. İşte detaylar...

Whatsapp duyurdu: İşte yeni gelecek özellikler
-

Dünyanın en aktif kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp, yaptığı bir açıklamayla ilerleyen günlerde yayınlanacak olan yeni özellikleri duyurdu. İşte kullanıma sunulacak o özellikler...

- QR kod ile kişi ekleme

Oluşturulacak QR kodlar sayesinde Whatsapp, yeni birini rehbere kolayca ekleyebilecek. Böylece kullanıcıların telefon numaralarının kaydedilme ihtiyacı ortadan kalkacak.

- Video konferans özelliğinde iyileştirmeler

Geçtiğimiz günlerde, kullanıcılara '8 kişiye kadar görüntülü görüşme' imkanı sunan Whatsapp, bu özellik üzerinde çeşitli iyileştirmeler yaptı. Son güncelleme ile birlikte görüntülü görüşme sırasında istenilen kullanıcının ekranı büyütülebilecek.

- Hareketli çıkartmalar

Yayınlanması beklenen özelliklerden biri de hareketli çıkartmalar. Bu özelllik ile birlikte kullanıcılar, bir sohbet esnasında hareketli çıkartmalar gönderebilecek.

- Whatsapp Web ve Whatsapp Masaüstü'ne karanlık mod

Daha önce mobil uygulama üzerinden karanlık mod özelliği sunan Whatsapp, WhatsApp'ın web ve masaüstü sürümleri için de karanlık mod özelliğini duyurdu. Böylece kullanıcılar, Whatsapp Web ve Whatsapp Masaüstü için karanlık mod özelliğini kullanabilecek.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.