Teknoloji

Whatsapp'a bomba bir özellik daha! Sahte haberleri önlemek için...

Popüler anlık mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a, koronavirüs ile ilgili son zamanlarda artış gösteren sahte haberlerin yayılmasını önlemek amacıyla yeni bir özellik geliyor. Gelecek özellik ile birlikte, kullanıcılar gelen mesejların doğruluğunu internetten teyit edebilecek.

Whatsapp'a bomba bir özellik daha! Sahte haberleri önlemek için...
-

Günümüzün en popüler mesajlaşma uygulaması Whatsapp, koronavirüs ile ilgili son zamanlarda oldukça artan sahte haberlerin yayılmasını önlemek için yeni bir özelliğe imza atmaya hazırlanıyor. Henüz beta sürümünde test aşamasında olan özellik ile birlikte kullanıcılar, gelen mesajların doğruluğunu internetten teyit edebilecek. Henüz test aşamasında olan yeni özellik ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Whatsapp sözcüsü, şöyle konuştu: Kullanıcılarımızın aldıkları ve birçok kez ilettikleri mesajlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmalarını sağlamak için yeni bir özellik üzerinde çalışıyoruz.

Şirket, yeni gelecek özelliğin son zamanlarda hızla yayılan sahte haberleri önlemek için aldığını söyledi. Henüz beta sürümünde olan bu özellik ile birlikte kullanıcılar, kendilerine gönderilen mesajları internet üzerinde aratabilecek, böylece haberin doğruluğunu teyit edebilecek.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.