Dünya

Yakalanmamak için başbakandan kaçmıştı! Koronavirüs ona da bulaştı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson'ın koronavirüse yakalanmasının ardından, başdanışmanı Dominic Cummings de virüs semptomları göstermesi üzerine karantinaya girdi. Cummings’in geçtiğimiz günlerde Başbakanlık konutundan koşarak uzaklaşması ülkede gündem olmuştu.

Yakalanmamak için başbakandan kaçmıştı! Koronavirüs ona da bulaştı
-

Koronavirüsün etkisini iyiden iyiye artırdığı İngiltere’de sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Salgının ilk günlerinde sürü bağışıklığı formülü üzerinde duran Başbakan Boris Johnson yoğun eleştirilerin hedefi oldu.

O noktadan itibaren önlemleri sıkılaştırsa da Johnson 27 Mart’ta kendisinin de koronavirüse yakalandığını açıkladı. Evden çalışacağını ve karantinaya girdiğini belirten Johnson’dan dakikalar sonra Sağlık Bakanı Matt Hancock da virüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Koşarak uzaklaşması gündem olmuştu

Aynı gün İngiliz basınındaki bir görüntü oldukça dikkat çekmişti. Johnson’ın başdanışmanı Dominic Cummings, hastalıkla ilgili şoke eden açıklamanın ardından Başbakanlık konutundan çıkarken görüntülenmişti. Cummings’in koşarak uzaklaşması gündeme oturmuştu.

Daily Mail’in haberine göre Cummings, hafta sonu koronavirüs semptomları göstermesi üzerine karantinaya girdi. Başbakanlık kaynakları kısa süre sonra gazetenin haberini doğrulayarak Cummings’in gözlem altında olduğunu duyurdu.

Britanya genelinde şu ana dek 19 bin 500 vaka görülürken, 1228 kişi hayatını kaybetti.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.