Okur Postası

Yalnız adam...

Gazetemiz okurlarından Şefik Azizoğlu, "Yalnız adam..." başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Yalnız adam...
-

Şefik Azizoğlu

Sene 2002 Ak Parti iktidar oldu peki Türkiye Cumhuriyetinin hali ve ahvali ne durumdaydı. Türkiye’de yaşayan herkesin bilmesinde fayda var sanırım ekonomik ve siyasi yönden çok kötü durumdaydı, dış borç 100 milyar doları geçmişti. İçerideki durum ise 19 bankanın içi boşaltılmış 170 katrilyon borcu fakir halka fatura edilmiş, enflasyon ise % 75-90’a kadar çıkmış, yıllık ihracatımız 32 milyar dolar civarında, milli gelir 265 milyar dolar civarında, günlük faiz % 75-80 arasında iken halkın durumunu düşünün.

Ak Parti kasım ayındaki seçimi büyük fark ile kazandı ve hemen işe koyuldu, ekonomiyi toparlamaya başladı, yıllık ihracatımız 35 milyar dolardan artarak 170 milyar dolara ulaştı, milli gelirde ise 165 milyar dolardan 800 milyar doları geçti, 6 bin km bölünmüş yol, 23 bin km’ye ulaştı, dünyada hızlı tren 5-6 ülkede var iken Türkiye hızlı tren ile tanıştı, fiber kablo internet konusunda dünyanın birçok ülkesini geçti, 45 olan havaalanı 87’ye çıktı, uçağa binenlerin sayısı 25 kat arttı, birçok şehir ve ilçelerin altyapısı yenilendi, dünya standartlarına ulaşıldı, doğalgaz 3-4 ilde varken 77 ile ve 875 ilçeye bağlandı, kömür kullananlar doğalgaz rahatlığına kavuştu, velhasıl her alanda Türkiye halkının hayat seviyesi 3 kattan fazla arttı, otomobil sayısı 5 milyondan 23 milyona yükseldi, milli silah sanayimiz dışa bağlılık yönünden yüzde 17 iken yüzde 67 seviyesine dayandı, Altay tankları, Atak helikopterleri, Milli piyade tüfeklerimiz İHA ve SİHA’ları üreten dünyadaki birkaç ülke arasına girdik, savaş gemisi, fırkateyn ve denizaltı üretimi yaptık ve dış ülkelere satış yaptık.

Bütün dünyanın takip ettiği bir ülke haline geldik. Bu manzarayı görmek istemeyen Yahudi zihniyetliler görmedi. Ey ruhunu ve bedenini Allah’a teslim etmiş olan başkanım, size, belediye başkanı olduğunuz zamanlarda da  inanıyor ve destekliyorduk. Biz, hiç şüpheye düşmeden menfaat beklemeden aynı yerde duruyoruz. Bu can bu  bedende durduğu müddetçe, siz de hak yolundan ayrılmadığınız sürece yanınızda durmaya devam edeceğiz. Hani siz hep dava adamı diyorsunuz ya, evet dava adamı olmak için sınırlı gücümüzle, Allah’ın, ey kulum dik dur eğri büğrü olma emrine istinaden, biz de inşallah diklenmeden dik duracağız. Bazıları dava adamı deyince cep davası anlıyor, davamızı hiçbir zaman satmadık satanların yanında da yer almadık. Şimdi esas konumuza gelelim. Memleket davası söz konusu olduğu heryerde sizin bu ülke için neler yaptığınızı gördük- tasdik ettik.

Fakat 18 yıl boyunca kendinizi memleket için vatan için harap ettiniz lakin etrafınızdaki bazılarının yeteri kadar samimi olmadıklarını gördük. Cumhurbaşkanlığı sırası sizde olduğu halde kardeşim diye cumhur makamını verdiğiniz kişini nerelerde dolaştığını, arkanızdan kuyunuzu kazdığını ibretle seyrediyoruz. Hiç siyasi sıfatı olmayan bir kişiyi meclis dışından dışişleri bakanı sonra başbakan yaptınız. Kalp gözü kör olanlar görmez. Saygı ve hürmete layık olan siz sayın başkanım bu ülke için gece gündüz demeden gayret ve çabanız Allah indinde boşa gitmez biz buna inanıyoruz.

Burada Kur’an’dan iki ayet belirteceğim Nisa suresi ayet: 59  Allah (cc) bize şöyle hitab ediyor “Allah’a itaat edin, Peygamber’e itaat edin sizden olan ulul emre itaat edin.” Sözün özü İbrahim suresi ayet: 24 “Görmedin mi? Allah güzel bir sözü nasıl misal getirdi. Güzel bir söz kökü sağlam olan, dalları göğe yükselen bir ağaç gibidir. Yüce Rabbimiz ayrıca nankörlerin sıfatı Yahudilerin ahlakındandır” diyor. Başlıkta belirttiğimiz gibi, tek adam demedik. YALNIZ ADAM dedik! bilmeyenler öğrensin.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.