Yaşam

‘Yarını Kodlayanlar’ eğitimi Uşak’ta ilgi gördü

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından, dijital geleceğe hazır nesillerin yetiştirilmesi he-defiyle hayata geçirilen “Yarını Kodlayanlar” projesi kapsamında Uşak Belediyesi Dikilitaş Şehit Eren Bül-bül Mahalle Konağı’nda düzenlenen etkinlikte, 7-14 yaş grubu 160 çocuk ücretsiz kodlama eğitimi aldı.

‘Yarını Kodlayanlar’ eğitimi Uşak’ta ilgi gördü
-

30 ilde 10 bin çocuğa kodlama eğitimi verilmesini amaçlayan “Yarını Kodlayanlar” projesine Uşak’tan yoğun katılım sağlandı. Yaklaşık 160 öğrencinin katıldığı eğitimler Habitat Derneği’nin gönüllü öğretmenleri tarafından verildi.

Dikilitaş Şehit Eren Bülbül Mahalle Konağı’nın Robotik Kodlama eğitim sınıfında gerçekleştirilen eğitimde, çocuklara seanslar ve gruplar halinde algoritma, scratch eğitimi verilip kodlama oyunu oynatıldı. Aynı zamanda öğrencilere bilgisayarda üç boyutlu oyun yapabilme eğitimi verildi. Eğitimde keyifli ve verimli vakit geçirdiklerini aktaran öğrenciler oldukça eğlendiklerini belirterek, kendilerine bu imkânı verdikleri için Uşak Belediyesi’ne ve Türkiye Vodafone Vakfı ile Habitat Derneği’ne teşekkür ettiklerini aktardılar.

Başkan Çakın’a teşekkür

Projede gönüllü olarak görev alan öğretmenler, Uşak’ta beklediklerinden daha yoğun bir katılım olduğunu ve bundan çok memnun olduklarını dile getirdiler. Öğrencilerin eğitimlere ilgilerinin yüksek olduğunu hatta burada aldıkları eğitimler doğrultusunda evde de kodlama yaptıklarını belirten eğitmenler, projeye katkı veren Uşak Belediyesi’ne ve Uşak Belediye Başkanı Mehmet Çakın’a teşekkür ettiler. Eğitim sonunda programa katılan 160 öğrenciye katılım belgesi verildi.
Yeni Akit Gazetesi

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.