Otomotiv

Yeni hibrit teknolojisini tanıttı

Ürün gamındaki modellerin hibrit versiyonlarını görücüye çıkaran Renault, ‘E-Tech’ adı verilen bir hibrit teknolojisi tanıttı.

Yeni hibrit teknolojisini tanıttı
-

Fransız üretici Renault, normal şartlarda Cenevre Otomobil Fuarı’nda tanıtacağı yeni modellerini, etkinliğin koronavirüs salgını sebebiyle iptal edilmesinden dijital platformlarda tanıtma yoluna gitti. Bu kapsamda ürün gamındaki modellerin hibrit versiyonlarını görücüye çıkaran Renault, ‘E-Tech’ adı verilen bir hibrit teknolojisi tanıttı.

Bu teknolojiye yer verilen Clio 140 beygir, Captur 160 beygir ve Megane 160 beygir güç üretiyor. Ayrıca hibrit Captur ve Megane’nın kablo ile şarj edilebilme özelliğine de sahip olduğu açıklandı. Bursa’daki Oyak fabrikasında üretilecek hibrit Clio’nun yıl içinde satışa çıkması bekleniyor. Renault Grubu, mevcut ürün portföyünün elektrikli versiyonlarının tanıtımını gerçekleştirdi. ‘E-Tech’ adı verilen bir hibrit teknolojisi tanıtan Fransız üretici, bu kapsamda Clio’nun hibrit versiyonun yanı sıra Captur ve Megane’ın şarj edilebilir hibrit (Plug-in) versiyonlarını tanıttı.

Bu arada yaklaşık 200 km sürüş menziline (WLTP) sahip Dacia Spring’in hafif ve kompakt seri üretim versiyonu, 2021 yılında satışa çıkacak. Yüzde 100 elektrikli motoru ve günlük kullanıma yönelik pili ile Dacia Spring, hem şehir içi hem de şehirler arası mobilite gerekliliklerini karşılıyor.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.