Politika

Yılmaz: Bölgemizde nükleer silahlanma olmamalı

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, "Barışçıl bir şekilde herkes nükleer teknolojiyi kullanmalı ama bölgemizde de nükleer silahlanma olmamalı. Türkiye olarak biz her zaman bundan yana olduk" dedi.

Yılmaz: Bölgemizde nükleer silahlanma olmamalı
-

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ve beraberindeki heyeti kabul etti. 

Türkiye'de istikrarın pekiştiği ve siyasi belirsizliklerin kalktığı döneme girildiğine dikkati çeken Yılmaz, bu süreçte reformlara ağırlık verilmesi gerektiğini belirtti.

Bakan Yılmaz, İran'a yönelik ambargoların kaldırılmasına da değinerek, bu durumun bölgeye ve Türkiye'ye olumlu yansıyacağını söyledi. İran'ın önemli bir potansiyel taşıdığını dile getiren Yılmaz, iki ülke arasında yapılan tercihli ticaret anlaşmasının ambargoların kaldırılmasıyla daha anlamlı hale geldiğini vurguladı.

"Barışçıl bir şekilde herkes nükleer teknolojiyi kullanmalı"

Ülkelerin nükleer teknoloji konusundaki çabalarının barışçıl nitelik taşıması gerektiğine işaret eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Barışçıl bir şekilde herkes nükleer teknolojiyi kullanmalı ama bölgemizde de nükleer silahlanma olmamalı. Türkiye olarak biz her zaman bundan yana olduk. İran'ın ambargolardan kurtulmuş olması bölgemiz ve ikili ilişkilerimiz için olumlu bir gelişme."

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar da Bakan Yılmaz'a iş dünyasının yeni dönemdeki beklentilerini ve önerilerini aktardı.Kaynak: AA
YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.