Gündem

Yine rezil oldu! Barış Yarkadaş'ın yalanı elinde patladı

Malatya Valisi Aydın Baruş, CHP eski Milletvekili sözde gazeteci Barış Yarkadaş’ın Malatya’da koronavirüsten 22 ve 39 yaşlarında iki vatandaşın kaybettiği iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yine rezil oldu! Barış Yarkadaş'ın yalanı elinde patladı
-

Sezai Erhan  yeniakit.com.tr

CHP’li Barış Yarkadaş’ın “Malatya'da geçen hafta biri 22, diğeri 39 yaşında olan ve yan hastalıkları bulunan iki genç Corrona'dan vefat etti” diye servis ettiği ve sosyal medyada binlerce kez paylaşılan haber yalan çıktı.

Bu ifadeler tamamen yalandır

Malatya Valisi Aydın Baruş, bazı sosyal medya hesaplarında yer verilen “Malatya’da geçen hafta Covid-19 tanısıyla 22 ve 39 yaşlarında hastaların hayatını kaybettiği” şeklindeki ifadelerin hiçbir doğru tarafının olmadığını belirtti.

Yalanlarına peşinen kanacak kitle de hazır

AK Parti Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, “Utanmadan sıkılmadan yalan söylüyorlar. Sinir uçlarıyla oynuyorlar milleti tahrik ediyorlar. Yarın hesabı sorulduğunda da “özgür basın” diye feryat edecekler. Hasta ismi yok, belge yok, bilgi yok. Yalanlarına peşinen kanacak kitle de hazır. Doğrusunu söylemekten yorulduk onlar yalandan usanmadı. Darbeyle bile olmadı acaba koronavirüsle olur mu hayalindeler” ifadelerini kullandı.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.