Eğitim

YKS sınavı uzaktan online olarak mı yapılacak?

2020 YKS sınavı ne zaman yapılacak? Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim ve YKS sınavına ilişkin olarak son dakika açıklamalarını katıldığı bir televizyon programında yaptı. Bakan Selçuk uzaktan eğitimin uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin de açıklama yaptı. Peki okullar ne zaman açılacak? Uzaktan eğitim ne zaman sona erecek? KS sınavı uzaktan online olarak mı yapılacak? İşte detaylar.

YKS sınavı uzaktan online olarak mı yapılacak?
-

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, uzaktan eğitim ve YKS sınavına ilişkin olarak son dakika açıklamalarını katıldığı bir televizyon programında yaptı. Bakan Selçuk uzaktan eğitimin uzatılıp uzatılmayacağına ilişkin de açıklama yaptı. Peki okullar ne zaman açılacak? Uzaktan eğitim ne zaman sona erecek? KS sınavı uzaktan online olarak mı yapılacak? İşte detaylar.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tatili uzayıp uzamayacağı ile ilgili kararı MEB tek başına almıyor. Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı ile irtibattayız. Kısa sürede belli olacak. Sağlık Bakanı ile bir görüşme yapılacak. Ve netleştirilecek. Belki dönem kapanacak. Biz bu olacak diye demiyoruz. Her şeye hazırız bunu söylüyoruz. Valilerimizin böyle bir yetkisi var. Bilim Kurulu tavsiyesi ile eğitimi başlatabilirler. YKS ile ilgili kararı Bilim Kurulu ve ÖSYM verecek. YKS gibi bir sınavı online olarak yapabilecek bir sistem dünyada yok. Uzaktan YKS olması söz konusu değil. İçerik değişebilir."

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.