Yaşam

Yol belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi sorgulama

Yol belgesi nasıl alınır? sorusu zorunlu hallerde şehir dışına gidecek olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. İçişleri Bakanlığınca getirilen 4 günlük sokağa çıkma yasağı 26 Nisan saat 00.00'da sona eriyor. Öte yandan Kovid-19 önlemleri kapsamında büyükşehirler genelinde 65 yaş ve üstü ile 20 yaş altındakilerin dışarı çıkma kısıtları devam ediyor. Öte yandan şehirlerarası seyahat kısıtlaması da sürüyor. Peki, Yol belgesi nasıl alınır? İşte seyahat izin belgesi sorgulama

Yol belgesi nasıl alınır? Seyahat izin belgesi sorgulama
-

Yol belgesi nasıl alınır?

Otobüs ve uçak seferlerinin durdurulmasının ardından 30 Büyükşehir ve Zonguldak'a giriş çıkışlar durduruldu. Giriş çıkışların durdurulmasının ardından 19 Nisan tarihinde sona eren süreç 15 gün süre ile birkez daha uzatıldı. 30 Büyükşehir ve Zonguldak'ta hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağı kapsamında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar seyahat izin belgesi nasıl alınır, şehirler arası seyahat kısıtlaması ne zaman sona erecek sorularına yanıt aramaya devam ediyor.

2020 Seyahat yol izin belgesi nasıl alınır, şartları neler ve kaç günde çıkar? Haberimizin detaylarından, yol izin belgesi E Devlet sorgulama ekranı ile seyahat izin belgesi almak için gerekli olan adımlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

YOL İZİN BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Seyahat yasağı kalkacak mı?

Bu konuda Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy tarafından yapılan açıklamada normalleşme süreci kapsamında Mayıs ayı sonunda şehirler arası seyahat yasaklarının kaldırılacağı duyuruldu.

Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, salgınla mücadelede bir sürpriz yaşanmazsa iç turizmi mayıs ayı sonunda başlatmayı düşündüklerini söyledi.

Bakan Ersoy, şu anki verilere göre salgınla mücadelede her şeyin olumlu geliştiğini ifade ederek şöyle konuştu:

“Böyle giderse ve gidişatta sıkıntı yaşanmazsa mayıs ayı sonu itibarıyla iç trafik başlayacak. Kontrollü iç hat uçuşlarıyla turizm sezonu açılacak. Bir sertifikasyon kurulu oluşturduk ve konaklamanın kurallarını belirledik. Çok kapsamlı bir kurallar bütünü. Konaklama tesisleriyle görüşmelerimiz sürüyor. Bu kurallara uymayı taahhüt edenlere sertifikasyon vereceğiz. Sertifikasyon alan tesisleri duyurarak, tatilciye ‘Buralara gidebilirsiniz’ diyeceğiz. Şehirlerarası seyahat ve iç hat seferleri de bu dönem başlayacak. Vaka açısından sıfır olan ülkelerle karşılıklı kapıları açabiliriz”

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.