Gündem

Yusuf Kavaklı'dan sert tepki! ‘Köpeksiz köy bulmuşlar, değneksiz geziyorlar’

Milli Eğitim Bakanlığı'nın hafızlık eğitimi veren okul sayılarını arttırmasından rahatsız olan haber yayın organlarının İslam karşıtı ifadelerine öfkelenen İstanbul eski Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, "Köpeksiz köy buldular, değneksiz geziyorlar." dedi.

Yusuf Kavaklı'dan sert tepki! ‘Köpeksiz köy bulmuşlar, değneksiz geziyorlar’
-

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim öğretim yılı için hafızlık projesi uygulayacak İmam Hatip Okulu sayısını 171'e çıkartınca bazı yayın organları İslam karşıtı ifadeler kullandı. 

Hafızlığın İslam'daki önemine vurgu yapan İstanbul eski Müftü Yardımcısı Yusuf Kavaklı, AK Parti iktidarına da bazı eleştirilerde bulunarak şunları söyledi:

"Söz konusu yayın organları AK Parti hükümetinin zaafından istifade ediyor. Bu hükümet sağ olsun kontrolü bıraktı. Kontrolü bıraktığı için de bunlar ötüyorlar. Sanki Türkiye Müslüman bir ülke değil. Bu başlıkları atanlar Türkiye'yi 28 Şubat günlerine yeniden püskürtmek istiyor. Tabii ki çabaları nafile. Su akacak ve mecraını bulacak. Onlar da içlerindeki sıkıntıyla ölüp gidecekler."

"Hafızlık çalışarak kazanılan büyük bir nimettir." diyen Kavaklı sözlerine şöyle devam etti:

"Kur'an-ı Kerim'i baştan sona ezberlemek kadar güzel birşey olabilir mi? Bakın araştırmalara göre hafız insanlar beyinleri sürekli çalıştığından Alzheımer bile olmuyorlar. Türkiye'de hafızların her zaman değeri ve itibari var. Kudurmalarının sebebi de işte bu." 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.