ÖDÜLLÜ 15. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

::

Medya

Zalim İstanbul dizisinde ensest ilişki rezilliğine tepki yağdı! Bu da koronavirüsün medya versiyonu

Türkiye’nin koronavirüs salgını ile mücadele ettiği şu günlerde, Türk aile yapısının altına dinamit döşeyen ve bir virüs gibi toplumun içine bırakılan ahlaksız dizilerin yapımcıları da boş durmuyor. Dün akşam Kanal D’de yayınlanan Zalim İstanbul adlı dizinin son bölümündeki ensest ilişki skandalı, rezaletin son halkası oldu.

Zalim İstanbul dizisinde ensest ilişki rezilliğine tepki yağdı! Bu da koronavirüsün medya versiyonu
-

Türk toplumunun ahlaki yapısını hedef alan diziler, Türkiye’nin ölümcül koronavirüs salgını ile mücadele ettiği şu dönemde de boş durmuyor. Uzun yıllardır bir virüs gibi topluma enjekte edilen ve bir türlü söküp atılamayan bu hastalıklı zihniyet, her geçen yeni bir rezillikle karşımıza çıkıyor. Skandalın son halkası, Kanal D’de yayınlanan Zalim İstanbul adlı dizi ile atıldı. Dün ekranlara gelen dizinin 36. bölümü ensest ilişki rezaletine sahne oldu.

Enesst ilişki rezaleti ile kadın aşağılandı

İki kız kardeşin, birbirlerinin eşleri ile yaşadığı yasak aşkın anlatıldığı dizide, ortada babası gizlenen bir bebek de hikayeye dahil edildi. İki kız kardeşten birinin diğer kardeşinin eşiyle yaşadığı gayrimeşru ilişki sonucu bir bebeğin dünyaya getirilmesi ile devam eden dizinin senaryosu, kadının suçlu, erkeğin ise kahraman ilan edilmesi devam etti.

Sosyal medyada tepki yağdı

Bir yanda evlilik dışı ilişkinin, bir diğer yanda ensest ilişkinin sahnelendiği diziye sosyal medyadan büyük tepki yağdı. Kullanıcıların birçoğu diziyi şikayet edeceklerini ifade ederken, çok sayıda kullanıcı da dizinin yapımcısı Avşar Yapım’ı öfkesini gösterdi. Kadınların aşağılandığı diziye, kendilerini ‘kadın hakları savunucusu’ diye pazarlayan derneklerin sessizliği ise dikkat çekti. Zalim İstanbul, KadınlardanÖzürDile AvşarYapım hashtagı ile sosyal medyada TT oldu onlarca tepki yorumu aldı.

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.