ÖDÜLLÜ 15. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

::

Okur Postası

Zeki Kutlu’nun kaleminden Mezopotamya Turu

Yazar Zeki Kutlu, Mezopotamya’yı ve özellikle Mezopotamya’nın Türkiye sınırları içerisinde yer alan şehirleri tarihiyle, gastronomisiyle, inançlarıyla ve kültürel yaşantılarını "Mezopotamya Turu" isimli kitabıyla okurlarla buluşturdu.

Zeki Kutlu’nun kaleminden Mezopotamya Turu
-

Yazar, kitabında bisikleti, bisiklet branşlarını, özellikle bisiklet sporunu tanıtmıştır. Mezopotamya’yı ve özellikle Mezopotamya’nın Türkiye sınırları içerisinde yer alan şehirleri tarihiyle, gastronomisiyle, inançlarıyla ve kültürel yaşantılarıyla anlatmıştır. Başta Mardin olmak üzere Gaziantep, Adıyaman, Şanlıurfa ve Diyarbakır’ı gezmeye hazır olun.

Yazar, Midyat doğumlu olup ilk, orta ve lise eğitimini ve gençliğini bu bölgede yaşamıştır. Şehirlerin yaşantılarını ve farklılığını çok iyi bilen ve yaşayan biridir. Çocukluk ve gençlik döneminde yaşadıklarını kitabına yansıtmıştır.

Yazar aynı zamanda Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesidir. Göreve gelmesiyle ulusal ve uluslararası bisiklet yarışmalarının Güneydoğu’da yapılmasına öncülük etti. Yarışmaların koordinasyonu ve devamlılığı için yapılması gerekenleri şehirlerin yöneticileriyle birlikte planladı. Medeniyetler Turu ve daha sonra olimpiyat puanı veren Tour Of Mesopotamia Yarışmalarını yerel kahramanıyla romanlaştırıp okuyucularına sundu. 

İletişim İçin: 0546 956 32 56

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.