Kadın - Aile

Zeytinyağının cilde ve saça faydaları nelerdir?

Doğanın en büyük mucizelerinden biri olan zeytinyağı eşsiz lezzetinin yanı sıra vücudumuza da olumlu yönde katkı sağlıyor. Özellikle cildimizdeki lekelerin giderilmesinde ve saçların güçlenmesinde başat rol oynuyor. Peki zeytinyağının saça ve cilde faydaları nelerdir ve nasıl uygulanır?

Zeytinyağının cilde ve saça faydaları nelerdir?
-

Zeytinyağı zeytinağacından elde edilen sarımtrak bir yağ türüdür. Sofraların vazgeçilmezidir ve sağlık açısından doktorlar tarafından tavsiye edilir. Bu mucize ürünün vücudumuzdaki birçok lekenin giderilmesinde ve saçlarımızın güçlenmesinde de etkin olduğunu biliyor muydunuz?

ZEYTİNYAĞININ CİLDE FAYDALARI NELERDİR?

Zeytinyağı yüksek miktarda e vitamini içerdiği için cildi zararlı güneş ışınlarına karşı korur. İyi bir nemlendirici olduğu için de ciltte iltihaplanma ve aknelerin önüne geçer. Özellikle kuru ciltler için büyük bir nimettir. Duru bir cilde sahip olmak istiyorsanız gece uyumadan önce temizlediğiniz cildinize zeytinyağını direkt olarak sürün. Cildinizin yumuşadığın, parlaklık kazandığını ve nemlendiğini göreceksiniz. Cildinizde kızarıklık varsa da zeytinyağı ve balı eşit miktarda karıştırıp düzenli bir şekilde problemli bölgeye masaj yaparak sürün. 

ZEYTİNYAĞININ SAÇA FAYDALARI NELERDİR?

Saç diplerinin güçlenmesine ve saç tellerinin uzamasında yardım eden zeytinyağı kepek problemini de ortadan kaldırıyor. Saçların dökülmesini engellediği gibi saç kuruluğunu da ortadan kaldırıyor. Yıpranan saçları eski parlaklığına kavuşturuyor. Hafifçe ılıtılmış iki yemek kaşığı zeytinyağını masaj yaparak uygulayın. Düzenli kullandığınızda farkı göreceksiniz. 

 

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.