Okur Postası

Zulüm karşısında sükut; şerefsizliktir!..

Gazetemiz okurlarından Mesut Yücetürk, "Zulüm karşısında sükut; şerefsizliktir!.." başlıklı yazısını bizimle paylaştı.

Zulüm karşısında sükut; şerefsizliktir!..
-

Mesut Yücetürk/Kayseri

Hz. Ali (ra): “Kim ki haksızlığa uğrar da hakkını aramaz ise, HAKKI ile birlikte ŞEREFİNİ de kaybeder“ buyurur.

Malumunuz son devrin Firavunu mu, Dünyanın mafyası mı, ağası mı ne derseniz deyin tüm şirret sıfatların cem olduğu Trump işi iyice azıttı artık. İsrail’in/Evangelistlerin hadimi olarak ben yaptım oldu. Ben söyledim oldu. Söylemlerini küstah, kibirli ve despot bir ruhla medeni, demokrat, hümanist(!) dünyaya, pısırık İslam dünyasına üst perdeden gözdağı da vererek haykırabiliyor.

1. Daha önce Venezuela’da halkın seçtiği Maduro olduğu halde Muhalefet liderini, Devlet başkanı olarak tanıdığını açıklamıştı Trump. Türkiye hariç, Dünyadan, BM, AB’den, İslam ülkelerinden cılız da olsa bir ses duydunuz mu? Yok. 

2. Suriye’nin toprağı olan ve İsrail tarafından işgal edilen “Golan tepeleri için İsrail’indir” dedi. Türkiye hariç duydunuz mu Dünyadan bir tepki? Yok.

Beşar Esed’ten duydunuz mu bir çıt sesi? Yok.

3. Daha önce de “Kudüs İsrail’in başkenti“ demiş, elçiliğini de buraya taşımıştı ve bunu ilan etmişti dünyaya. Peki, duydunuz mu dünyadan bir tepki? Yok. Adam ne isterse onu yapıyor. Dünya onun babasının malı gibi davranıyor. İstediğini bölüyor, istediğini istediğine veriyor. İstediği yerde devlet kuruyor, kurmaya çalışıyor. Teröristlere açıkça ve alçakça destek veriyor. Silah sanayisini canlı tutmak için Ortadoğu’da fitne çıkarıp, Müslümanların kanının oluk oluk akmasına vesile oluyor. Ama kimseden ses çıkıyor mu? Yok.

Şimdi de resmen;

Kudüs İsrail’indir. Dedi.

4. BM; İsrail’in Filistin’i işgal ettiğine ve bu toprakları terk etmesine yönelik kararı olmasına rağmen İsrail işgal topraklarını terk etti mi? Hayır. Peki kukla BM’den bir tek yaptırım kararı çıktı mı? Hayır. Aksine İsrail Filistinlilere yaptığı zulmü artırdı.

5. BMGK için Türkiye; ”Dünya beşten büyüktür” dedi. Çıktı mı destekleyen biri? Yok.

BM yeniden revize edilmeli dendi. Kimden destek geldi? Alan razı, satan razı. Çünkü dünya satılmış insan müsveddeleri ve kukla devletçiklerle ile dolu.

Dünya “Bana dokunmayan yılan bin yaşasın”, ”Nemelazım” bataklığına batmış durumda. İnsanlık iflas noktasına gelmiştir. İnsan hakları imtihanında sınıfta kalmak üzeredir. Herkes menfaatinin, makamının, koltuğunun ve ikbalinin peşine gider olmuş. Sükut; Zaliminin zulmünün artmasına vesile olurmuş. Maalesef günümüz dünyasında bu durum tecelli etmektedir. Bunun da baş şakşakçıları, finansörleri yine Arap/İslam ülkeleridir. Peki, biz bunu hak ediyor muyuz? Evet, maalesef hak ediyoruz. Rabbimiz; ”Bölünmeyin, parçalanmayın. Allah’ın ipine topluca, sımsıkı sarılın” (Al-i imran 103) dedikçe biz İslam ülkeleri olarak bölündükçe bölündük. Mezheb mezheb, cemaat cemaat, tarikat tarikat. O da yetmedi. Bir birimizi tekfir edip, çok rahat birbirimizin canına kıyıp, kanını akıttık.

Dedim ya biz bunu hak ediyoruz. Rabbimiz; Bir toplum kendinde olanı değiştirmediği müddetçe Allah onların durumunu düzeltmez. Buyurur. (Enfal 53)

“Allah kullarına zerre kadar zulmetmez. Ama siz kendinize zulmediyorsunuz” (Yunus 44), ”Başınıza gelenler; kendi ellerinizle işlediğiniz sebebi iledir” buyurur. (Şura 30)

Hiç kimse suçu ne Allah’a ne de başkasına atmasın. Suçlu biziz.

Selâm ve dua ile.

YORUMLARA GÖZAT

DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Yorumlarınız incelendikten sonra yorum kurallarına uyması halinde yayına alıncaktır.