Ahmet Arvasi

Ahmet Arvasi

Ahmet Arvasi 1932 yılında Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde doğdu. Yaşamı boyunca pek çok eser yazdı. Bunun yanında Milliyetçi Hareket Partisi Genel İdare Kurulu'nda görev yaptı.

Ahmet Arvasi 1932 yılında Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesinde doğdu. Erzurum Öğretmen Okulu'nda eğitim gördü. Gazi Eğitim Enstitüsü Pedagoji Bölmü'nden mezun oldu. Bursa, Balıkesir ve İstanbul gibi şehirlerde hocalık yaptı. 1979 yılında emekli olarak siyaset hayatına atıldı. Milliyetçi Hareket Partisi Genel İdare Kurulu'nda yer aldı. 12 Eylül 1980 Askeri Darbesine kadar bu görevini sürdürdü. Daha sonra tutuklanarak Mamak Cezaevi'ne götürüldü. Burada çeşitli işkenceler gördü. Tahliyesinin ardından çeşitli gazete ve dergilerde yazılar yazdı. Bunun yanında birçok eser kaleme aldı. Ahmet Arvasi 31 Aralık 1988 tarihinde İstanbul Erenköy'deki evinde hayatını kaybetti.

ESERLERİ

Türk-İslam Ülküsü, Kendini Arayan İnsan, İnsan ve İnsan Ötesi, Diyalektiğimiz ve Estetiğimiz, Şiirlerim, Eğitim Sosyolojisi, Doğu Anadolu Gerçeği, İleri Türk Milliyetçiliğinin İlkeleri, Hasbihal, Emperyalizmin Oyunları, Devletin Dini Olur mu, Kadın Erkek Üzerine, İnsanın Yalnızlığı.