Ahmet Uzer

Ahmet Uzer

Ahmet Uzer kimdir?

Ahmet Uzer, 1956 yılında Gaziantep’te hayata gözlerini açtı. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Gaziantep’te bitirdikten sonra, Yüksek öğrenimini Adana İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu. 

Ahmet Uzer, uzun yıllar Gaziantep’te demir ticareti ile uğraştı. 

1988'de haddecilik, 1990 yılında tekstil, havlu, bornoz üretimi ve ihracatı yaptı. 
Ahmet Uzer, halen gıda ve hayvancılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin Yönetim Kurulu Başkanlığını görevini sürdürmektedir.Uzun yıllar spor camiası içerisinde yer aldı. 1974-1988 tarihleri arasında amatör küme futbol takımlarında futbol oynadı. 

Siyasete 1994'te Refah Partisi’nde başladı. Refah Partisi il başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 
Fazilet Partisi’nde kurucu il başkanlığı görevlerinde yer aldı. 1999 yılında Fazilet Partisi Şahinbey Belediye Başkan adayı oldu. 

14 Ağustos 2001 yılında kurulan Ak Parti’de kurucu il başkanlığı görevini üstlendi. 
2002'de yapılan genel seçimlerde 22.Dönem Milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gaziantep’i temsil etti. 22. dönem milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar ve Turizm Komisyon Üyeliği, TBMM Sanayi Komisyonu üyeliği, Türkiye-Irak Dostluk Grubu üyeliği görevlerinde bulundu.22.dönem milletvekilliğinden sonra 2009'da yapılan kongrede yeniden AK Parti Gaziantep il Başkanlığı görevine seçildi. 

2009-2014 tarihleri arasında aralıksız olarak 6 yıl AK Parti Gaziantep İl Başkanlığı görevini yaptı. 
Sırasıyla; 2010 yılında yapılan Referandumda, 2011 yılında yapılan Genel Seçimlerde, 2014 yılında yapılan Yerel seçimlerde ve Cumhurbaşkanlığı seçiminde AK Parti Gaziantep İl Başkanı olarak seçimlerden başarılı sonuçlar aldı. 

Gaziantep Kent Konseyi Genel Kurul Üyeliği, MÜSİAD üyeliği, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mütevelli Heyet Üyeliği başta olmak üzere halen çok çeşitli dernek ve vakıflarda Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde devam etmektedir. 

Ahmet Uzer, evli ve üç çocuk babasıdır.