Ahmet Zeki Arslan

Ahmet Zeki Arslan

Ahmet Zeki Arslan kimdir?

Ahmet Zeki Arslan, 31.08.1969 yılında Rize'de dünyaya geldi. Aslen Erzurum/ İspirlidir. İlk, Orta ve Lise eğitimini Rizede Tamamladı. Eğitimini Marmara Üniversitesi Siyasi Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Profesyonel Futbol Yaşantısını Rizespor, İstanbulspor, Gebzespor, Ardeşenspor ve Mardinspor’da devam ettirdi. En son Mardinspor’da Futbol yaşantısını sürdürürken geçirdiği ağır sakatlıktan dolayı Futbol yaşantısına son noktayı koydu. Antrenörlük diploması aldıktan sonra Rize ve Aydında değişik kulüplerde futbol antrenörlük görevinde yer aldı.

Ahmet Zeki Arslan, Askerlik Görevini Şırnak / Besta’da tamamladı.

Turancılık ve İslam Ülküsü Davası Üzerine Uzun Yıllar Araştırmalar Yaptı Kendisini Bu Davaya Adayan Sayın Ahmet Zeki Arslan Bilgilerini Yıllardır Panel ve Toplantılarla İnsanlara Aktararak Bu Davanın Öncülerinden Biri Olmuştur.

1997 Yılında Rize İspirliler Kültür ve Dayanışma Derneği’nde Başkanlık Görevinde yer aldı.

2010 Yılında Milliyetçi ve Muhafazakar Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı Görevinde Bulundu.

2011 Seçimlerinde Aydın İlinden 1. Sırada MMP Milletvekili Adayı Oldu.

2011 Yılında Yapılan Milliyetçi ve Muhafazakar Parti Olağan Üstü Kongre Sonrası Genel Başkanlığa Seçildi En Son 20.01.2013 Tarihinde Yapılan Olağan Üstü Kongresi’nde Tekrar Genel Başkanlığa Seçildikten Sonra Aktif Olan Görevine Devam Etmektedir.

Ahmet Zeki Arslan, Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.