Akın Sertçelik

Akın Sertçelik

Boğaziçi Köprüsü’ne tek başına giderek darbeci askerlere karşı mücadele eden 41 yaşındaki Akın Sertçelik’in cenazesi kimsesiz ve sahibi bulunamayan cenazelerin gönderildiği Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumun’da bulundu.

15 Temmuz darbe girişimini annesinin telefonuyla öğrenen Akın Sertçelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ''Meydanlara inin'' çağırısı üzerine evinin camına Türk bayrağını astıktan sonra üzerindeki pijamalarla, evine 15 dakika uzaklıkta olan Boğaziçi Köprüsü’ne tek başına gitti.

Eşiyle son olarak sabah namazında konuştuklarını söyleyen Sema Sertçelik, Akın Sertçelik’in, ''Cumhurbaşkanımız evlere dönün demeden dönmem'' dediğini söyledi.

16 Temmuz gününü elinde kimlikle eşini aramakla geçiren Sema Sertçelik, eşini kimsesiz ve sahipsizlerin gönderildiği Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’nda buldu.

Sertçelik, eşi için ''Ben razıyım Allah'ım da razı olsun ondan'' diye konuştu.

2 çocuk babası 41 yaşındaki Akın Sertçelik, 2004 yılından bu yana taksi şoförlüğü yapıyordu. Asıl mesleği alakart ustalığı olan Sertçelik’in en sevdiği şey ise eşine ve çocuklarına yemek yapmaktı.

Şehidin ismi, İstanbul Ataşehir’de bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.