Algın Erozan

Algın Erozan

Mühendis ve Proje Yöneticisi Algın Erozan kimdir?

Algın Erozan, 17 Şubat 1966 yılında İzmir’de dünyaya geldi.Çocukluğu ve gençliği Ankara’da geçmiştir. ODTÜ İstatistik bölümünden mezun oldu. Daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Daha sonra Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı. 

1988 yılından bugüne, Bilişim Telekomünikasyon sektöründeki yerel ve uluslararası firmalarda Proje Yönetimi, Program Yönetimi, Satış ve Pazarlama, İş Geliştirme departmanlarında yöneticilik görevi yaptı. Birçok kamu ve özel sektör projelerinde, proje / program yönetimi, ekip yönetimi, tedarik yönetimi, kaynak yönetimi konularında yönetici ve danışman olarak çalıştı.

Proje Yönetimi konusundaki uzmanlığını Bilişim, Finans, İnşaat, Otomotiv, Gıda, Telekom ve Lojistik sektöründe faaliyet gösteren seçkin kurumların çalışanlarına Proje Yönetimi Kavramları ve Uygulamaları, PMP Hazırlık ve MS Project eğitimleri vererek sağlamlaştırdı.  2008 – 2011 tarihlerinde bir GSM operatöründe Program Yöneticisi olarak çalışmalarını yürütürken çalıştığı şirkette PMP hazırlık eğitimleri verdi ve bugüne kadar birçok kişi PMP sertifikasını almaya hak kazanmıştır.

Algın Erozan, Üniversitelerde Proje Yönetimi konusunda konferanslar vermektedir

PMI’nın PMBOK kılavuzunun 4.Baskısının ve 5.Baskısının Türkçeleştirme çalışmalarında editör olarak lışmıştır. Türkçe’ye çevirilen Proje Yönetimi Bilgi Birikimi Kılavuzu (PMBOK) ve Birleşik Standartlar Sözlüğü şu anda piyasadadır.

Türkiye’de Proje Yönetimi standartlarının ve metodolojisinin oluşturulmasına katkıda bulunmuştur. PMI Türkiye chapter yönetim kurulu üyesi olup, 2014 yılında PMI Türkiye chapter başkanlık görevinde bulundu.

Proje Yönetimi konusunda dünya standartlarını belirleyen ve merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) üyesi olup, bu kurumdan PMP(Project Management Professional) sertifikasına sahiptir.

Proje Yönetimi konusunda, hem Türkiye’de hem de yurtdışında eğitim ve danışmanlık çalışmalarını sürdürmektedir.

Algın Erozan, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.