Ali Mehmet Vurel

Ali Mehmet Vurel

Askerdeki oğlunun telefonuyla darbe girişiminden haberdar olan Ali Mehmet Vurel, hazırlanarak hızla evden çıktı. Eşi Reyhan Vurel nereye gittiğini sorduğunda ise ''Reis, çağırıyor. Bu millet ve vatan bizim'' yanıtını verdi. İlk olarak meclisin önüne giden Vurel, ''Meclis çok karışık'' dedi. Bu Vurel’in ailesi ile son görüşmesi oldu.

42 yaşında ve 3 çocuk babası olan Ali Mehmet Vurel'in şehit edildiğini eşi Reyhan Vurel, gece 03.00 sıralarında yengesinin kendisini alıp götürdüğü hastanede öğrendi. Eşinin cenazesini gören Reyhan Vurel, ''O kadar güzel yüzü vardı ki. Beraber gittikleri arkadaşlarından da üçü öldü, biri yaralandı'' dedi. Şehit Ali Mehmet Vurel, 17 Temmuz Pazar günü memleketi Yozgat’ta toprağa verildi.

Çocukluğundan bu yana asker olmayı hayal eden şehidin oğlu Deniz Vurel, uzman çavuşluk sınavlarını şubat ayında kazanmıştı. Mülakatları geçen Deniz Vurel, Piyade Komando olacaktı. Şehit Mehmet Vurel de oğlunun asker olmasını çok istiyordu. Fakat babasının şehit olmasının ardından annesi ve iki kız kardeşine bakmakla yükümlü olduğu için hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı.

Şehit Ali Mehmet Vurel’in ismi, Yozgat Çayıralan’da bir Anadolu imam hatip lisesine verildi.