Almeda Abazi

Almeda Abazi

Oyuncu Almeda Abazi kimdir?

Abazi; 13 Şubat 1992 tarihinde Arnavutluk, Tiran'da dünyaya geldi. Katıldığı 3 güzellik yarışmasında da kraliçe seçilerek Miss Tiran, Miss Albania ve 2008 yılında Miss Globe Kainat Güzeli ödüllerini kazanmıştır. Lise Eğitimini İstanbul Özel Tarhan Kolejinde bitirdi. İstanbul Aydın Üniversitesi Bil Sanat Akademisi oyunculuk bölümünde eğitim almıştır. Üniversite eğitimine Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı öğrencisi olarak devam etmektedir. Mankenlik yapmaktadır. Türkiye'ye yerleşen Almeda Abazi mesleki hayatını Türkiye'de devam ettirme kararı aldı.

Dansa karşı özel bir ilgisi ve becerisi vardır. Hemen hemen katıldığı tüm programlarda dans eden Almeda program sunucularından ve izleyicilerden tam not almıştır. Katıldığı yarışma proğramı “Yok Böyle Dans”'ın iddialı isimlerinden birisi olmuştur.

Bir açıklamasında, Türkan Şoray ve Beyonce hayranı olduğunu dile getiren Abazi, "Oyunculuğa geçersem benim için de Türkan Şoray kuralları geçerli olacak" dedi. Beyonce Knowles'ye de rakip olabileceğini söyledi.

Şu ana kadar bulunduğu Sinema Filmleri; Konak ve Şov Biznıs, TRT Dizisi Ayrılık’ta rol almıştır.

Almeda Abazi, 2011 yılında sunuculuğunu Burcu Esmersoy ve Cem Ceminay'ın yaptığı, jüri üyeliğini Sait Sökmen ve Tan Sağtürk, Acun Ilıcalı ve Azra Akın'ın yaptığı 2. sezon "Yok Böyle Dans" yarışmasına katılarak; Özge Ulusoy, Helin Avşar, Alp Kırşan, Aydın, Altay, İlhan Mansız, Nez, İvana Sert, Cem Ceminay, Özlem Yıldız, Aşkın Nur Yengi, Hakan Peker, Şenol İpek ve Burcu Çetinkayaile yarıştı. Kazananı Özge Ulusoy ikincisi ise Alp Kırşan oldu.

Almeda Abazi 2. sezon 2012 Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasına katılmıştır. Yarışmadaki diğer ünlüler ise Alp Kırşan, Anıl Tetik, Doğuş, Merve Büyüksaraç, Mustafa Topaloğlu, Nihat Altınkaya, Sibel Tüzünolmuştur. 

17 Eylül 2014 tarihinde "Para Bende" adlı her hafta başka bir ülkede, başka bir şehirde geçecek çok zevkli bir yarışmada 3. sezon Survivor Ünlüler Gönüllüler yarışmasından tanıdığımız gönüllüler takımından Murat Ceylan ile yarışacak.

22 Şubat 2015 tarihinde “Survivor All Star” yarışmasına; Turabi Çamkıran, Hilmi Cem İntepe, Merve Oflaz ve Pascal Nouma, Hasan Yalnızoğlu, Anıl Tetik, Nadya Zagli, Ece Begüm Yücetan, Doğukan Manço, Bozok Gören, Özlem Çalın, Duygu Çetinkaya, Taner Özdeş, Almeda Abazi, Serenay Aktaş, Berna Canbeldek, Seda Aktuğlu, Hakan Hatipoğlu, Merve Aydın, Sahra Işık, Fulya Keskin katılacak.

Almeda Abazi, 2015 yılından beri oyuncu Tolgahan Sayışman ile birliktedir. 13 Şubat 2017 tarihinde Almeda Abazi ve Tolgahan Sayışman Los Angeles’ta Beverly Wilshire Hotel’de evlendi.

Filmleri ve Dizileri :
2013 - Muhteşem Yüzyıl 4. Sezon (Valeria) (Tv dizisi) 
2010 - Şov Bizinıs (Sinema Filmi) 
2009 - Konak (Ezgi) (Sinema Filmi) 
2009 - Ayrılık (2) (Kayra) (Tv dizisi)