Anna Babkova

Anna Babkova

Oyuncu Anna Babkova kimdir?

Babkova, 19 Ekim 1982 tarihinde Harkov, Ukrayna’da dünyaya geldi. Elektrik mühendisi olan babası ve koro yönetmeni olan annesi Kafkasya'dan Ukrayna'ya göç etmişlerdir. 5 yaşından müzik eğitimi almaya başlamıştır. Ukrayna’da Üniversitede Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan Anna Babkova, 4 dil bilmektedir. 

Anna Babkova, 17 yaşından itibaren modellik yapmaya başladı ve tv.de oyuncu olarak görülmeye başladı. 2005 yılında 23 yaşında iken Ukrayna'da güzellik kraliçesi seçildi. İtalya’ya gidip Milano’da modellik yaptı.

24 yaşında iken 2006 yılında Türkiye’den aldığı bir teklif ile gelerek, Suat Yalaz’ın aynı adlı çizgi romanından sinemaya uyarlanan “Son Osmanlı Yandım Ali” sinema filminde Nadya karakterini canlandırırken Kenan İmirzalıoğlu, Cansu Dere, Engin Şenkan, Engin Yüksel, Levent Öktem, İstemi Betil, Emin Boztepe, Öner Erkanile beraber rol aldı.

Babkova, “Son Osmanlı Yandım Ali” filmi sonrası çalışma izni olmadığı için Türkiye'ye girişi bir yıl yasak edilerek ülkesine gönderildi.

Filmleri ve Dizileri :

2006 - Son Osmanlı Yandım Ali (Nadya) (Sinema Filmi)