Antonio Stokes

Antonio Stokes

Antonio Stokes kimdir?

Stokes, 23 Ağustos 1978 tarihinde ABD’nin başşehri Washington DC’de hayata gözlerini açtı. Asıl adı Antonio Jean Stokes’dir. Annesi İtalyan, babası Amerikalı zencidir. Bu nedenle dünyaya Beşiktaşlı olarak geldiğini söylemektedir. 

Babası asker olduğu için epeycgezdiler. En son babasının görevi nedeni ile küçükken İstanbul’a geldiklerinde babası vefat etti. Sonra Amerika’ya döndü. ABD’de Üniversitenin Motor mühendisliği bölümünden mezun oldu.

Üniversiteden mezun olduktan sonra yeniden İstanbul’a geldi. Çeşitli kurs ve okullarda İngilizce öğretmenliği yaptı. Okan Üniversitesinde İngilizce öğretmenliği yaptı. Daha sonra Türkiye vatandaşlığına geçti. Antonio Stokes,İstanbul'da bir anaokulunda müdürlük yapmaktadır.

2014 yılında, Stokes’in Jim karakterini canlandırdığı film içinde film çekme öyküsü olan "Neden Tarkovski Olamıyorum?" filminin yönetmenliğini Murat Düzgünoğlu üstlenirken, başrolde Tansu Biçer yer alıyor. Diğer rollerde ise Esra Kızıldoğan, Vuslat Saraçoğlu, Menderes Samancılar, Tülay Bursa, Recep Yener, Sacide Taşaner ve Serkan Genç oynadılar.

16 Mart 2015 tarihinde Selçuk Yöntem’in sunduğu “Kim Milyoner Olmak İster” yarışmasına Robbie-Lee Valentine ile birlikte yarışmacı olarak katıldı fakat daha ilk soruda elendiler.

21 Mart 2015 tarihinde “Elin Oğlu” adlı canlı yayınlanan talk-show programını Ömür Varol ve Sinan Çalışkanoğluberaber sunmaya başladı. Türkiye'de hayatını devam ettiren, farklı milletlerden Robbie-Lee Valentine (İngiltere), Allen Hulsey (ABD), Emrach Uskovski (Slovakya), Andrey Polyanin (Rusya), Manuel Reina (İspanya), Danilo Zanna (İtalya), Chaby Han (Çabi) / Han Chang-yub (Güney Kore), Antonio Stokes (ABD), Medoune Niang (Senegal), Masataka Kobayashi (Japonya) ile masaya oturdular.

Filmleri ve Dizileri :
2014 - Neden Tarkovski Olamıyorum?(Jim) (sinemafilmi)