4. TYT SINAVINA
KALAN SÜRE

00:00:00:00

Arif Verimli

Arif Verimli

Ünlü Psikiyatr Arif Verimli, Müge Anlı'nın sunduğu "Tatlı-Sert" programında danışman psikiyatr olarak görev almaktadır.

Arif Verimli, 1 Haziran 1954 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi.

İlkokul, Ortaokul ve Liseyi Antalya'da bitirdikten sonra Üniversiteyi Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde okudu ve 1977 senesinde buradan mezun oldu.

Buradaki eğitiminin hemen ardından psikiyatri asistanı olarak Psikiyatri dalında yüksek lisans yaptı ve 1982 senesinde Psikiyatrist oldu. 

1983 senesinde, askerlik vazifesinden sonra, zorunlu hizmet ataması ile Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne Başasistan olarak atanan Verimli, 1994 senesinde Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nin başhekimliğine getirildi. 2003 senesine kadar bu görevi sürdürdü.

Başhekimlik yaptığı dönemde kurduğu Evlilik Danışma Merkezi, UMATEM, 182 Umut Işığı Hattı, İntihar Müdahale Merkezi şuan hâlâ hizmet etmektedir.

2004 senesinde emekli olan Verimli, 2005 senesinde Profesör unvanı aldı.

2005 - 11 yılları arasında Yeditepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi olarak görev yaptıktan sonra halen muayenehanesinde serbest doktorluğa devam etmektedir.

Arif Verimli, şu sıralar Müge Anlı’nın ATV'de sunduğu “Tatlı-Sert” isimli programda danışman psikiyatr olarak görev alırken, Rahmi Özkan ise danışman avukat olarak görev yapmaktadır.