Ataberk Mutlu

Ataberk Mutlu

Oyuncu Ataberk Mutlu kimdir?

Mutlu, 14 Haziran 2005 tarihinde Tekirdağ’ın ilçesi Çorlu’da dünyaya geldi. Tekirdağ’da Vehbi Günaştı İlköğretim Okulunda okumaya devam etmektedir.  Annesinin ismi Ayfer Mutlu, babasının ismi Erha Mutlu'dur. Ataberk Mutlu, Çorlu Beşiktaş Futbol okulunda top oynuyor.

Ataberk Mutlu’nun 4 yaşındayken Oyuncu seçmelerine katıldığı burada kendisine sorulan soruya verdiği zeki cevap sonrası seçildiği söyleniyor.

Oyuncu koçunun Ataberk’e “Seninle bir oyun oynayacağız. Bu abla annen olacak, ben de baban anlaştık mı? diye sormasının ardından… Ataberk’in “Tamam babacım” cevabı sonrası herkesi etkiledi ve Reklam filminin yüzü oldu. İlk oynadığı reklam filmi Danino Süt reklamı oldu.

İlk olarak daha 5 yaşında iken Haluk Bilginer, İnci Türkay ve Aysun Kayacı’nın rol aldığı “Cuma’ya Kalsa”adlı dizide rol aldı.

2012 yılında yönetmenliğini Uluç Bayraktar’ın yaptığı ve Kenan İmirzalıoğlu, Bergüzar Gökçe Korel, Çetin Tekindor, Yurdaer Okur, Erkan Avcı, Melike İpek Yalova, Rıza Kocaoğlu, Elif Sönmez, Atsız Karaduman, Leyla Lydia Tuğutlu, Civan Canova gibi oyuncuların rol aldığı “Karadayı” adlı dizide Torun Nazif Kara karakterini canlandırması ile tanınır oldu.

Yetenek Sizsiniz Yarışmasında birinci olan Max isimli köpek ile birlikte “Arkadaşım Max” adlı sinema filminde rol aldı.

2013 yılında "Arkadaşım Max" adlı filmde başrollerini Ani İpekkaya, İnci Türkay, Murat Akkoyunlu, Ataberk Mutlu, Hande Katipoğlu ve Burçin Bildik paylaştı.

Okulda birçok tiyatro sahne oyunu etkinliklerine katılmış, ilk sahne tecrübesini 'de Fransız yazar ve pilot Antoine de Saint-Exupéry'in Dünyaca ünlü hikayesi, muhteşem sahne prodüksiyonu ve birbirinden ünlü oyuncuları ile Türkiye'nin ilk büyük, yerli çocuk müzikali olan Küçük Prens Müzikali 'nde Küçük Prensi canlandırarak Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sahnelenmeye başlamıştır.

2015 yılında başrollerini İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar'ın paylaştıkları “Poyraz Karayel” adlı dizide canlandırdığı Sinan Karayel karakteri ile 2015 yılı 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri - En iyi çocuk oyuncu ödülünü kazanmıştır.

2018 yılında "Rüzgar" adlı filmde baş rolde Rüzgar karakterini canlandırırken Belçim Bilgin, Halil Sezai, Altuğ Yücel, Nebil Sayın, Cezmi Baskın ile birlikte oynadı.

Ödülleri : 
2015 - 42. Altın Kelebek Tv Yıldızları Ödülleri - En iyi çocuk oyuncu (Poyraz Karayel) 

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2018 - Rüzgar (Rüzgar)(Sinema Filmi) 
2017 - Şevkat Yerimdar (Emre Can)(TV Dizisi) 
2014 - 2015 - Poyraz Karayel (Sinan Karayel) (TV Dizisi) 
2014 - Pek Yakında (Cihan Yıldız) (Sinema Filmi) 
2014 - Bana Adını Sor (Hakan Küçüklüğü) (Sinema Filmi) 
2013 - Arkadaşım Max (Deniz) (Sinema Filmi) 
2012 - 2014 - Karadayı (Torun Nazif Kara) (TV Dizisi) 
2010 - Cuma'ya Kalsa (Berk)(TV Dizisi)