Atilla Doğukan Türkyılmaz

Atilla Doğukan Türkyılmaz

Dizi Oyuncusu Atilla Doğukan Türkyılmaz kimdir?

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 12 Nisan 1999 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Baba tarafından ise aslen Orduludur. Bir kardeşi vardır. İlkokula Mahmut Şevket Paşa İlköğretim Okulunda başlamış, 4. Sınıftan sonra okuduğu Kurtuluş İlköğretim Okulundan mezun oldu. Ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Lisesinde okumuştur. 

Daha ilkokulda iken birçok etkilikte bulunan Atilla Doğukan Türkyılmaz, 1. sınıfta ilk işi olan Renault reklamında Cenk Durmazel ve Erdem Uygan ile birlikte  CENGO karakteri ile ekranlara çıktı. Daha sonra Beni Babama Götür adlı televizyon filminde oynadı. Hemen ardından bir internet sağlayıcısının reklamında yer aldı. 2009 yılında Usta adlı sinema filmi ile sinema dünyasına adım atan Atilla Doğukan Türkyılmaz, Akademi Neoda oyunculuk ve diyafram eğitimi aldı.

Atilla Doğukan Türkyılmaz, 2013 yılında Buğra Gülsoy'un başrolde olduğu Eski Hikaye adlı dizide Ayhan karakterini canlandırdı.

2018 yılında yönetmenliğini Süleyman Mert Özdemir’in yaptığı “Keloğlan”filminde; Rüştü Asyalı’nın 40 sene önce canlandırdığı Keloğlan karakterini bu kez Atilla Doğukan Türkyılmaz canlandırdı.

Filmleri ve Dizileri : 
Oyuncu : 
2018 - Keloğlan (Keloğlan) (Sinema Filmi) 
2017 - Türk Malı (Münferit)(TV Dizisi) 2016 - Sol Şerit (Sinema Filmi) 
2016 - Kaçın Kurası (Sadık) (TV Dizisi) 
2015 - Ya Nasip Ya Kısmet (Ömer) (Sinema Filmi) 
2014 - Kaçak Gelinler (Memo) (TV Dizisi) 
2013 - Eski Hikaye (Ayhan Işık) (TV Dizisi) 
2012 - 6 Mantı (Emin) (TV Dizisi) 
2011 - Alemin Kıralı (TV Fimi) 
2009 - Usta (Sinema Filmi) 
2007 - Beni Babama Götür (TV Fimi) 
Aile Sırları (TV Fimi)