Atilla Taş

Atilla Taş

2016 senesinde FETÖ'den tutuklanan, AK Parti ve seçmenine Twitter üzerinden ettiği hakaretlerle ülke genelinde adından sık sık bahsettiren şarkıcı Atilla Taş kimdir?

Atilla Taş 4 Şubat 1975 tarihinde Adana'nın Ceyhan ilçesinde dünyaya geldi.

Çocukken annesi Almanya'ya gittiği için anneannesi tarafından yetiştirildi. 

İlk ve ortaokulu memleketinde tamamladıktan sonra lise eğitimini İstanbul Davutpaşa'da tamamladı. 

Manisa ve Hakkari'de askerlik vazifesini tamamladıktan sonra şarkıcı olmak için İstanbul'a döndü.

Burada Erol Köse ile tanıştıktan sonra, Köse'nin yapım şirketinden ilk albümü olan 'Kırmızılım'ı piyasaya sürdü. Bu albümdeki "Hamçökelek" şarkısı, onun ünlenmesini sağladı. 

2010'ların başında Kanal 7'de "Taş Devri" isimli programı sundu. 

2015 senesinin Nisan ayında Meydan Gazetesi'nde köşe yazarlığına başladı. Terörist elebaşı Gülen'e yakın olan gazete, 2016 Darbe Girişimi'nden 5 gün sonra kapatıldı. 

Twitter üzerinden AK Parti Hükûmeti ve AK Parti seçmenine yaptığı hakaretler ve FETÖ'ye verdiği destekler neticesinde 31 Ağustos'ta, FETÖ'nün 'medya yapılanması'nda yer aldığı iddiasıyla Gemlik, Bursa'da göz altına alındı ve 3 Eylül'de "örgüt hiyerarşisine dahil olmaksızın örgüte bilerek, isteyerek yardım etmek" suçlamasıyla İstanbul'da tutuklandı. 

Cezaevindeyken Meltem Güler ile evlendi. 

2017 senesinin Ekim ayında tahliye edilen Taş, "1 milyon 700 bin takipçim var. Verdiler gazı, verdiler. En son Silivri'yi boyladım. Bunların hepsi sanal. Bundan sonra bayramlarda Tweet atacağım. Hükûmeti seviyoruz. Sonuçta hükümette bizim" dedi. Bu haber hakkında deyatlı bilgi için tıklayınız...