Aydın Yılmaz

Aydın Yılmaz

Futbolcu Aydın Yılmaz kimdir?

Yılmaz, 29 Ocak 1988 tarihinde, İstanbul’da doğdu. Futbol ile genç yaşta tanışan Aydın Yılmaz, 9 yaşındayken Florya Metin Oktay Tesisleri’ndeki seçmeleri kazandı ve Galatasaray’ın altyapısına girdi. 2000 yılında Danone Şampiyonası’na katılan takımda yer aldı, 2005 yılında ise 17 yaş altı gençler takımının Peru’daki dünya şampiyonasına giden kadrosunda yer alarak milli formayı giydi.

Galatasaray’ın A Takımı’na yükselmesi, teknik direktör Eric Gerets sayesinde gerçekleşti. 2005-2006 futbol sezonu başında kendisine kadroda yer bulan Yılmaz, ilk sezonunda ikisi Türkiye Kupası’nda olmak üzere 15 maçta forma giydi. Bir sonraki sezonda ise, Galatasaray’ lig şampiyonu olan kadrosunda yer bulmayı başardı.

2006-2007 sezonunu, tekrarlayan sakatlıklar nedeniyle kadro dışında geçiren Aydın Yılmaz, bu sezonda sadece üç lig maçına çıkabildi ve sezonun sonunda, Vestel Manisaspor’a kiralandı. Ancak sakatlıkların peşini bırakmaması yüzünden, Manisaspor’da da forma giyme imkanı bulamadı.

2007-2008 sezonunun ikinci yarısında, Manisaspor’dan İstanbul Büyükşehir Belediyespor’a transfer olan genç futbolcu, sezonun son haftalarında başarılı bir performans sergiledi ve de bu performansı ona Galatasaray’ın kapılarını tekrar araladı.

2008-2009 sezonu başında Galatasaray’a geri dönen Yılmaz, sağlık durumunun düzelmesiyle birlikte kendisine daha fazla kadro şansı buldu. 2009-2010 sezonunun başında, Maccabi Netanya-Galatasaray arasında oynanan UEFA maçında yaptığı üç asist ve oynadığı başarılı futbolla teknik direktör Rijjkard’ın gözüne giren genç futbolcu, bu sezondan itibaren takımının vazgeçilmez isimleri arasında yer aldı.

22 Ocak 2014 günü yapılan Ziraat Türkiye Kupası'nda Elazığspor-Galatasaray maçının 17. dakikasında Aydın Yılmaz'ın , Elazığsporlu Serdar Özkan ile girdiği ikili mücadelede sol ayak bileği kırıldı. Sahada ilk müdahale yapıldı. ardından Elazığ'da da Medical Park Hastanesinin ortopedi ekibi yardımcı oldu. ertesi gün de İstanbul'da ameliyat oldu.