Aytuğ Atıcı

Aytuğ Atıcı

Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı kimdir? İşte Aytuğ Atıcı'nın hayatı

Aytuğ Atıcı, 23 Kasım 1964 yılında Adana'da dünyaya geldi. Babasının ismi Şahap, annesinin ismi Lütfiye'dir. Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. Aynı fakültede doçent oldu.

 

Aytuğ Atıcı, Mersin Üniversitesinde Başhekimlik, Dekan Yardımcılığı, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ve İlk Yardım Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurucu müdürlükleri, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanlığı, Neonatoloji Bilim Dalı Kurucu Başkanlığı görevlerini sürdürdü. Mersin Valiliği İl İnsan Hakları Kurulu Üyeliği, Gebe Eğitim Merkezi Kuruculuğu, Sağlık Bakanlığı Danışma Kurulu üyelikleri ile 2 dönem Mersin Tabip Odası Başkanlığı yaptı.

24. Dönemde Mersin Milletvekili seçildi. Dışişleri; Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler komisyonlarında görev yaptı. Ayrıca Sağlık Çalışanlarına Yönelik Artan Şiddeti Araştırma Komisyonu, Bilişim ve İnternet Araştırma Komisyonu ve Parlamentolararası Birlik Türk Grubu Üyesi oldu. Nükleer Savaşa Karşı Uluslararası Doktorlar (IPPNW) ve Nükleer Silahsızlanma İçin Parlamenterler Birliği Konsey Üyesidir.

 

Çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilen Aytuğ Atıcı, evli ve iki çocuk babasıdır.